تازه های سایت

5. ارديبهشت 1395 - 15:05
مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از حفاظت هر 3900 هکتار عرصه‌های زیست محیطی توسط یک محیط‌بان در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

به گزارش بویرخبر،سید اسدالله هاشمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص محیط زیست و توجه به این سیاست‌ها در اداره‌کل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: تابع این سیاست‌ها هستیم و در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل آن‌ها را اجرا خواهیم کرد.

این مسئول گفت: باید اذعان کرد که اقتصاد مقاومتی بسترهایی دارد که یکی از آن‌ها محیط زیست و منابع طبیعی و استفاده درست و بهینه از این موهبت‌های خدادادی است.

هاشمی بیان کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد گونه‌های جانوری و گیاهی منحصر به فردی داریم که لازم است به درستی از آن‌ها حفاظت کنیم.

وی صیانت از این میراث گرانبها را بستری برای کمک به توسعه استان دانست و گفت: برای نمونه 20 درصد جنگل‌های زاگرس در این استان وجود دارد.

این مسئول افزود: 25 درصد از گیاهان دارویی کشور متعلق به استان کهگیلویه و بویراحمد است و 16 درصد از کل گونه‌های گیاهی کشور مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تعداد 80 نیروی محیط‌بان در استان داریم و با کمبود نیرو مواجه هستیم، اظهار کرد: متوسط صیانت از عرصه‌ها برای هر هزار هکتار یک هکتار است که در استان ما سه هزار و 900 هکتار است.

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم