تازه های سایت

19. فروردين 1395 - 11:48
مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه امروز می توانیم در اقتصاد مقاومتی مقاوم تر باشیم،تصریح کرد:تأکیدبر اقدام و عمل نباید فقط شعار وسخن باشد.
به گزارش بویرخبر،شهرام مهدوی مطلق در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری به مسئله مهم اقتصاد و توجه به اقتصاد مقاومتی در توسعه زیرساختهای داخلی اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای صادارت و وادارت نیست و باید به این موضوع هم تکیه داشت که خیلی از کشورها در حوزه آسیا، اروپا و آمریکا دچار مشکل اقتصادی و بدهی بالا بوده و نمی توان بر روی انها در توسعه اقتصادی تکیه کرد.

 

اقتصاد مقاومتی فقط واردات نیست

مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه وبویراحمد به توسعه اقتصاد داخلی و تمرکز بر روی داشته های دورنی تأکید کرد و گفت: نمی شود به کشورهای که نمی توانند گره ای از اقتصاد کشور را حل کنند،حساب باز کرد.

 

وی بهره بردن از تکنولوژی دیگر کشورها در توسعه اقتصاد داخلی را یکی از مهمترین دستاوردهای برای توسعه صادارت دانست و افزود:اقدام و عمل اساساً به معنای جایگزینی واردات از یک کشور به  کشور دیگر نیست.

 

از تک محصولی و وابستگی باید رهایی یافت

مهدوی استفاده بهره بردن از تکنولوژی دیگر کشورها در موضوع اقتصادی را یک مولد برای توسعه اقتصاد درونی دانست و بیان کرد:استفاده از تکنولوژی کشورهای دیگر می تواند یک مولد باشد،اما مسئله مهم این است که باید اقتصاد کشورمقاوم شود و از تک محصولی و وابستگی رهایی یابد.

 

 

وی به توجه مولفه های اقتصاد مقاومتی از سوی مسئولان و مردم در راستای توانمند سازی اقتصاد مقاومتی اشاره کردو گفت: اعتقاد ما این است که اگر قبلاً در اجرایی درست اصل 44قانون اساسی و انتظارات رهبری توجه بهتر و بیشتری از سوی مسئولان می شد قطعاً ابزار های مانند تحریم و تورم تأثیری بر اقتصاد ما نداشت.

 

اقدام و عمل نباید فقط توجه کردن به شعار باشد

مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه امروز می توانیم در اقتصاد مقاومتی مقاوم تر باشیم،تصریح کرد:تأکیدبر اقدام و عمل نباید فقط توجه کردن به شعار باشد.

 

مهدوی به اصلاحات جدی و عمیق در حوزه اقتصاد با رویکرد دورنگرا اشاره کرد و گفت:توصیه و تأکیدات معظم له در اقتصاد مقاومتی متوجه قشر و بخش خاصی و صرفاً دولت نیست بلکه همه اقشار، نهادهای غیر دولتی و دولتی را شامل می شود که باید با تمام توان و حداکثر بضاعتشان در این امر گام بردارند.

 

اقدام و عمل سرلوحه بسیج دانشجویی در اقتصاد مقاومتی

وی به رسالت ذاتی بسیج دانشجویی در عمل و اقدام مناسب برای توسعه این امر مهم در جامعه اشاره کرد و گفت: حوزه دانشگاه بسیج دانشجویی به تبع رسالت ذاتی خوددر جهت تحقق  اقتصاد مقاومتی و عمل به فرمایشات معظلم له این موضوع را سرلوحه خود قرار خواهد داد.

 

لزوم توجه به تبیین گفتمان اقتصاد مقاومتی در جامعه دانشجویی

مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه وبویراحمد یکی از مصادیق توسعه اقتصاد مقاومتی را تبیین اصل این موضوع و گفتمان اقتصاد مقاومتی و کمک به آحاد جامعه در بین دانشجویان دانست و افزود:وقتی فرهنگ مقاومت و فرهنگ مقاومتی در جامعه ایجاد نشود و باور مردم در حوزه اقتصاد نهادینه نشود و توجه خاص و عام نباشد نمی توان عملا مجری اقتصاد مقاومتی بود.

 

مهدوی به بحث تبیین برای توسعه اصل اقتصاد مقاومتی در جامعه اشاره کرد و گفت: برای توسعه اصل موضوع اقتصاد و تبیین این موضوع کارهای زیادی لازم است که در حوزه دانشگاه باید گام های موثری برداشت.

 

اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی نیست

وی ادامه داد:اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی و حذف و اضافه در امور اقتصاد و هزینه جاری نیست بلکه تنظیم و هدفمند تر کردن برنامه ها در حوزه معیشت و اقتصاد جامعه است که باید به آن توجه بیشتری کرد.

 

مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه وبویراحمد توجه به هدف و نقش بسیج دانشجویی در راستای این موضوع را بسیار حائز اهمیت دانست و ابراز کرد:جامعه دانشجویی و به تبع آن بسیج دانشجویی می تواند خلاء نبود نیروی زبده در این موضوع که یکی از معضلات در اجرایی آن است را تکمیل خواهد کرد.

 

نقش عمده بسیج دانشجویی در اقتصاد مقاومتی

مهدوی با بیان اینکه فرهنگ سازی تبلیغ و توزیع اقتصاد مقاومتی به صورت تخصصی توسط دانشجویان متخصص استقبال بیشتری دارد،بیان کرد:تبدیل دانش به تکنولوژی و تبدیل تجاری سازی به ثروت، مواردی است که جامعه دانشجویی می تواند در آن نقش داشته باشد.

 

وی درونگرایی و راهبردبسیج دانشجویی با رویکردها و نگاههای دانشگاهی را از راهبردهای بسیج در راستای اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: ترویج مقاوم سازی در عرصه های مختلف، صنعت،آموزش و کشاورزی از مهمترین راهکارهای بسیج دانشجویی در اقدام و عمل متناسب برای توسعه اقتصادی است.

 

دانشجو به دنبال مطالبه گری است

مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه وبویراحمد روحیه مطالبه گری دانشجویان از مسئولان استانی و کشوری را یکی از دلایل حضور موفق بسیج در این عرصه دانست و ابراز داشت:ماهیت مستقل انقلاب ما ایجاد می کند که بسیج دانشجویی همانطور که در استقلال طلبی نظام اقدام نموده جهت استقلال اقتصادی کشور  هم تلاش بکند.

 

مهدوی تصریح کرد:بسیج دانشجویی و بسیجیان بر شناخت عرصه های مختلف و ظرفیت های بومی و محلی و تبدیل این ظرفیت ها و به خدمت گرفتن آنهاو اقدامات دانش بینیان می تواند دستگاه اجرایی و قانون گذار را یاری دهند.

 

یکی از مصادیق اقدام وعمل حوزه جهادی است

وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی همواره نگاهش به ظرفیت ها و پتالنسل ها درونی و بکارگیری آنها در اقتصاد داخلی است،ابراز کرد:یکی از مصادیق اقدام وعمل بیشتر در حوزه جهادی است.

 

مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه وبویراحمد با تأکید بر اینکه با بخشنامه و توصیه های اداری و یک سری همایشها و بنر زدنها نمی توان مشکلی از اقتصاد را حل کرد،خاطر نشان کرد:کار جهادی در حوزه اقتصاد مقاومتی همت و پیشتکار جهادی می طلبد که باید این روحیه را هرچه بیشتر در بین جوانان بارور کرد.

 

 

انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم