تازه های سایت

14. بهمن 1394 - 15:08
کارشناس هواشناسی استان کهگیلویه وبویراحمدگفت:با توجه به ورود یک سامانه ناپایدار کم بارش به جود استان احتمال بارش پراکنده برف در برخی از مناطق کوهستانی و مرتفع استان طی امشب تا فردا پیش بینی می شود.

به گزارش بویرخبر،ولی بهره مند در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری به آخرین وضعیت جوی استان در چند روز آینده اشاره کرد و افزود:با توجه به ورود یک سامانه ناپایدار کم بارش به جود استان احتمال بارش پراکنده برف در برخی از مناطق کوهستانی و مرتفع استان طی امشب تا فردا پیش بینی می شود.

 

وی ابراز کرد: این سامانه بارشی، سامانه ای کم فشار بوده و تا صبح پنج شنبه بر جو استان دایر خواهد بود.

 

کارشناس هواشناسی استان کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: این سامانه به مدت یک روز در جو استان پایدار استو اغلب بارش آن به صورت پراکنده خواهد بود.

 

بهره مند به ورود یک سامانه بارشی از عصر روز یک شنبه هفته آینده به وجود استان اشاره کرد و گفت: طبق آخرین نقشه های هواشناسی یک شنبه هفته آینده یک سامانه پر بارش از سمت غرب وارد جو استان شده که پیامد آن بارش باران در مناطق گرمسیری و بارش برف در مناطق کوهستانی خواهد بود.

 

وی ابراز کرد: پیش بینی می شود این سامانه بارشی تا دو روز بر جو استان دایر باشد و پیامد آن بارشهای برف و باران برای مناطق چند گانه استان است.

 

 کارشناس هواشناسی استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه ابراز امیداوری کرد که بر اساس نقشه های پیش بینی شده هواشناسی چند بارش مطلوب تا پایان بهمن ماه در جو استان را خواهیم داشت.

 

بهرمند به آخرین وضعیت بارندگی در سالجاری نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت:خوشبختانه میزان بارش در مناطق چندگانه استان نسبت به سال گذشته پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته که نوید بخش سالی پر بارش در استان است.

 

وی به آخرین آمار بارش در استان اشاره کرد و تصریح کرد: طبق آخرین آمار یاسوج با میلی متر105،سی سخت 62.2 میلی متر دهدشت 185 میلی متر ،لیکک میلی متر 191گچساران،152 میلی متر بارش نسبت به سال گذشته جلو بوده که خبری امیدوار کننده برای کشاورزان و همشهریان هم استانی است.

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم