تازه های سایت

12. دى 1394 - 10:29
معاون راهسازی استان به بارش برف 130سانتی در منطقه برسیاه مارگون اشاره کرد و گفت: همچنین در برخی دیگر از گردنه های برف گیر استان اعم از کاکان،70سانت ،گردنه پرش اشکفت110سانت بارش برف گزارش شده که با همت راهداران در حال بازگشایی است.

علی شیر محمدی در گفتگو با خبرنگار بویرخبر در خصوص آخرین وضعیت جاده‌های استان کهگیلویه وبویراحمد گفت:گروه‌های راهداری از نیمه شب گذشته در پی بارش برف و کولاک شدید در جاده های مواصلاتی استان مشغول برفروبی، نمک‌پاشی و تیغ زنی هستند.

 

وی با اعلام اینکه در حال حاضر تردد در جاده‌های اصلی جریان دارد، افزود: عبور و مرور وسایط نقلیه در گردنه‌ها مهم استان روان بوده و کلیه راههای مواصلاتی استان بازگشایی شده است.

 

اولویت راههای اصلی است

معاون راهسازی راه و شهرسازی استان باتاكيد بر اينكه در اجراي عمليات راهداري زمستاني اولويت با بازگشايي به موقع راههای اصلي و فرعي و سپس راههاي روستايي است، ادامه داد: عملیات برفروبی، نمک‌پاشی و تیغ زنی به شکل متناوب و در چندین نوبت در جاده‌های اصلی منتهی به مرکز استان صورت گرفته است.

 

آمادگی 280راهدار برای عملیات زمستانه

محمدی با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی استان با 280 پرسنل آماده خدمات رسانی مطلوب به مسافران است، افزود: هموطنان عزیز به منظور ارتقای سلامت سفرها، از مسافرت‌های غیرضروری خودداری کنند.

 

وی در ادامه به مسدود بودن و یا تخریب برخی جاده های مواصلاتی ، پل های ارتباطی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر خبری مبنی بر تخریب پل و یا انسداد جاده های موصالاتی نیست  اما پل شویی و ریزش در برخی از این راههای مواصلاتی مخابره شده است.

 

بارش برف 130سانتی در برد سیاه مارگون

معاون راهسازی استان به بارش برف 130سانتی در منطقه برسیاه مارگون اشاره کرد و گفت: همچنین در برخی دیگر از گردنه های برف گیر استان اعم از کاکان،70سانت ،گردنه پرش اشکفت110سانت بارش برف گزارش شده که با همت راهداران در حال بازگشایی است.

 

محمدی ابراز کرد:با توجه به بارش برف در روز جمعه و صبحگاه شنبه مسیر تعدادي از روستاها در اثر كولاك شديد مسدود شده که با تلاش شبـانه‌روزي همكــاران راهداري بازگشایی و نمك پاشي شده و تردد در آنها ميسر شده و هم اكنون راهداران زحمتكش درمسير در حال انجام وظيفه هستند.

 

وی افزود: راه محورهای مواصلاتی روستاهاي مارگون، پرشکفت، زیلای،برد پهن با برش بیش از یک متر 130سانت برف در حال بازگشایی است.

 

نجات مسافران توسط اکیپ های راهداری

معاون راهداری استان از نجات چند شهروند در منطقه مارگون و پرشکفت خبر داد و گفت: اکیپ های راهداری استان چند مسافر گیر افتاده در راههای مواصلاتی مارگون و پرشکفت را که در برف و کولاک گیر افتاده بودند، نجات دادند.

 

محمدی از ریزش و نشست برخی کوه پایه ها در برخی از جاده های مواصلاتی اشاره کرد و افزود: رانندگان و همشهریان از هرگونه سفر غیرضروری خوداری کنند و همراه داشتن رنجیرچرخ الزامی است.

 

لازم به ذکر است با موج دوم بارشها که از ظهر جمعه در برخی از مناطق کوهستانی استان،بارش این رحمت الهی باعث آبگرفتگی، و مسدود شرن برخی از مناطق برف گیر شهرستان بویراحمد شده که با تلاش شبانه روزی راهداری شهرستان بویراحمد این مسیرها در حال بازگشایی است.

 

 

انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم