تازه های سایت

9. آذر 1394 - 15:06
معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با توصیه به گروههای دانشجویی برای دعوت کردن از افراد و اشخاص در جلسات خود در این برهه گفت: تشکلهای دانشجویی باید این موضوع را مهد نظر خود قرار دهند و آن دسته از افرادی که محکومیت عام دارند و سابقه فعالیت آنها محکوم و مفتون بوده را به جلسات خود دعوت نکنند.
به گزارش بویرخبر،فتاح محمدی در گفتگو با خبرنگار بویرخبر به آخرین وضعیت پیش آمده در شنبه سیاه دانشگاه آزاد یاسوج که منجبر به درگیری و لغو سخنرانی جلسه ای یکی از (سران دستگیر شده در فتنه 88)شد اشاره کردگفت: بر اساس شواهد این جلسه دارای مجوز قانونی از سوی شورای فرهنگ عمومی دانشگاه بوده و اهم این جلسه مربوط به تأسیس یک تشکل به نام فرهنگ وسیاست در این دانشگاه بوده است.

 

خود مسئولان دانشگاه مجوز داده بودند

وی با بیان اینکه این جلسه دارای مجوز قانونی از سوی خود مسئولان دانشگاه بوده است، ابراز کرد: اعتقاد شخصی خودم این است که باید به عنوان کسانی که در یک حکومت اسلامی هستیم آستانه تأمل و ظرفیت خود را بالا نگه داریم و در برابر اندیشه های دیگران با زبان نقد و اندیشه جوابگو باشیم.

 

انتقاد پذیر باشیم؟!

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد به مشکلات پیش آمده و تنش در حین برگزاری این جلسه اشاره کرد و افزود: باید افکار دیگران و نظریه آنان را تحمل بکنیم و در مقابل این نظرات،اگر ممنوعیت قانونی برای حضور ندارند باید با استدلال و منطق با آنها برخورد کنیم.

 

محمدی تصریح کرد:تشکلها باید سعی کنند دانشگاه را به سمت علمی بودن و سوق دادن دانشجو به مسائل علمی و سیاسی روز ،حفظ منابع ملی و در موضوعاتی که نظر نقد وجود دارد بکشانند.

 

در حال پیگیری مشکلات دانشگاه آزاد هستیم

وی با بیان اینکه نباید در هیچ شرایطی جامعه ناامن و به تشنج کشیده شود،بیان کرد:متأسفانه در این جلسه افرادی که بنا به دالالی مخالف این جلسه بوده و حتی برخی دیگر از گروه دست اندرکار مورد ضرب و شتم قرار گرفتند که به جد از سوی مراجع ذیصلاح در حالب بررسی بوده که دریگر شاهد چنین موضوعاتی نباشیم.

 

با مسببان برخورد می کنیم

معاون سیاسی امنتی استاندار به کش دار شدن این مسئله و ورود آن به بیرون از دانشگاه وضرب و شتم یک بسیجی از سوی برخی نیز اشاره کرد و گفت: از تمام جوانب در حال پیگری هستیم و با مسببان این موضوع  چه در درون دانشگاه و چه بیرون از دانشگاه برخورد جدی خواهیم کرد.

 

محمدی به جمع بندی و ارائه اساسنامه کرسی های آزاد اندیشی تشکل های سیاسی درون دانشگاهی خبر داد و گفت:طبق منشور جدید و اخلاقی تشکلهای دانشجویی باید طبق این اساسنامه اجرای کرسی های آزاد اندیشی را در جهت نشاط سیاسی  و در راستای دغدغه مقام معظم رهبری در درون دانشگاهها و سیاسی بودن دانشگاه به جلو ببرند نه اینکه دانشگاه را سیاست زده کنند.

 

دانشجویان تحت تأثیر گروههای فشار قرار نگیرند

وی با تأکید بر این موضوع که دانشجویان نباید تحت تأثیر جریانهای سیاسی و سیاسی بازی های احزاب و گروههای خاص قرار گیرند،تصریح کرد: دانشگاه منبع علم و علم آموزی است و نباید آن را با سیاست های غلط گره زد.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: یک دانشجوی آگاه و سیاسی باید سیاست های درون جامعه خود را بداند و اظهار نظر بکند نه اینکه دست اویز گروههای سیاسی شود.

 

محمدی در مورد ضرب و شتم های صورت گرفته در دانشگاه آزاد گفت: هم از طرف بسیج دانشجویی و هم از طرف انجمن اسلامی این دانشگاه افرای مضروب شده و متأسفانه قضیه شب گذشته هم مزین بر علت شده که این موضوع از سوی مراجع قضایی برای کم تر کردن تشنج  پیگیری شود.

 

وی ادامه داد: طبق قانون باید بدانیم که تعرض کرده  چه کسانی بوده و چه کسانی مورد تعرض قرار گرفته است و این موضوع باید برساس واقعیات مورد پیگیری قرار گیرد.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار با بیان اینکه سران اعضا و تشکلهای دانشجوی باید بر اساس منشور اخلاقی و قانونی فعالیت های خود را در دانشگاهها جلو ببرند،تأکید کرد: آن چیزی که در تشکلها و جلسات دانشگاهی صورت می گیرد باید مبتنی بر قانون و قانون اساسی باشد.

 

به انصافی است هم دیگر را تندرو و افراطی بدانیم

محمدی به متهم کردن برخی از گروهها در این جلصسه اشاره کرد و گفت:فضای دانشجویی به گونه ای بوده که همیشه فضای نقد وجود دارد و نباید گروهها و جریاینها در حق دیگر بی انصافی بکنند و برخی دیگر از گروهها را تندور و افراطی بدانند.

 

ماهیت انقلاب اسلامی نقد منصفانه است

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی دریچه نقد را برای هر گروهی که در چارچوب ارزشها و آرمانها قدم برمی دارد باز گذاشته است، بیان کرد:گروههای دانشجویی باید به دنبال فرهنگ سازی باشند و آستانه تأمل خود را بالا ببرند.

 

افرادی که دارای سابقه کیفری هستند را دعوت نکنید

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با توصیه به گروههای دانشجویی برای دعوت کردن از افراد و اشخاص در جلسات خود در این برهه گفت: تشکلهای دانشجویی باید این موضوع را مهد نظر خود قرار دهند و آن دسته از افرادی را که محکومیت عام دارند و سابقه فعالیت آنها محکوم و مفتون بوده را به جلسات خود دعوت نکنند.

 

وی تصریح کرد:تلاش استان بر این است که از افراد افراطی و کسانی که توجهی به منابع ملی و عرق ملی نداشته اند را طبق منشور جدید تشکلهای دانشجویی دعوت نخواهیم کرد.

 

مجموعه ها دعوت نکنند

محمدی تصریح کرد:گروهها و تشکلهای سیاسی این موضوع را باید در زمزه فعالیت خود قرار دهند و با توجه به شرایط جوی و سیاسی استان کسانی را که به اصول قانون اساسی و حقوق دیگران احترام می گذارند را دعوت کنند.

 

وی با تأکید بر اینکه گروهها از چهره دلسوز نظام و انقلاب دعوت برای جلسات خود دعوت کنند،بیان کرد: حمایت همه گروهها ،سیاسیون و مجموعه استان از کسانی است که در راستای پیشرفت و برطرف کردن امور جامعه تلاش می کنند.

 

دشمن به دنبال از بین بردن فرهنگ غنی ماست

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه به مسائل منطقه و در بوق کرنا کردن موضوعات کوچک و نخ نما از سوی غرب در رسانه های خود علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت:دشمن امروز در صدد است که ظرفیت فرهنگی و سیاسی ما را خدشه دار کند که در این زمینه نباید راهی برای توطئه دشمن در اینگونه جلسات باز شود.

 

محمدی تصریح کرد: ظرفیت و آستانه تحمل همه گروهها در هر کرسی و هر بحثی باید به صورت منطقی و علمی تجزیه و تحلیل شود نه اینکه افراط و تفریط را چاشنی نقد های خود قرار دهیم.

 

وی به انتخابات و حضور حداکثری مردم در این انتخابات و نقش موثر دانشجویان و جامعه دانشگاهی در این امتحان بزرگ اشاره کرد و گفت:انتخابات اسفندماه آزمون بزرگی برای ملت بوده و این کدورت ها در دانشگاها باعث دور شدن از شعار محوری سال همان همدلی و همزبانی خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/ر

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم