تازه های سایت

24. آبان 1394 - 14:28
عضو جبهه پایداری خسارات برجام را در صورت عمل نکردن به دستورالعمل های رهبری و توجه نکردن به موانع بازدارنده را بسیار جبران ناپذیر و وخیم در بدنه کشور دانست و افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند،دشمن از راه برجام به دنبال نفوذ است و بعد از آن استحاله و در آخر هم نابودی جمهوری اسلامی ایران، که اگر به خوبی برآن واقف نباشیم و این خطرات را درنیابیم خسارتهای ان بزرگتر از قراردادالجزایر خواهد بود.

به گزارش بویرخبر، ستار هدایت خواه در گفتگو با این پایگاه خبری به اجرای برجام و وظیفه دولتمردان در اجرای این معاهده نامه اشاره کرد و گفت: نامه مقام معظم رهبری در مورد برجام و ابلاغ آن به رئیش جمهور یک دستور العمل است.

 

نامه رهبر معظم انقلاب در مورد برجام فصل الخطاب بود

وی به توجه مسئولان به این دستورالعمل 9گانه اشاره داشت و افزود:با توجه به جایگاه مقام معظم رهبری  در نظام جمهوری اسلامی ایران و با توجه به اینکه تمامی مصوبات ملی از نظر سیر قانونی باید به تأیید معظم له برسند، توجه به این دستورالعمل ها بر اساس مر قانون بوده که هرگونه کوتاهی به منزله کوتاهی کردن از قانون است.

 

 

عضو جبهه پایداری نامه رهبر معظم انقلاب در مورد اجرای برجام را منوط به دستور العمل 9گانه دانست و افزود: تنا وقتی که این 9شرط در اجرای برجام از سوی مسئولان ذیربط تحقق پیدا نکند اجرای برجام وجه قانونی ندارد.

 

دولت بدون توجه به دستور العمل های رهبری نمی تواند موفق باشد

هدایت خواه با بیان اینکه طبق قانون شورای نظارتبر برجام باید در شورای امنیت به تصویب مجمع برسد و 9بند دستورالعمل رهبری هم باید جامعه عمل داشته باشد، بیان کرد:دولت بدون تحقق این شرایط اگر کاری بکند خلاف قانون اجرای و شورای ملی عمل کرده است.

 

وی تصریح کرد: رئیس جمهور باید بداند که بر اساس سوگندی که در ابتدای تنفیذ ریاست جمهور خورده باید قانون را رعایت کند و اگر برخلاف این دستورالعمل که وجه قانونی دارد عمل کند.

 

فرمان ولی فوق همه فرامین است

عضو جبهه پایداری  ابراز کرد: از جنبه اعتقادی و دینی فرمان ولایت فوق همه فرامین است.

 

هدایت خواه تصریح کرد: وقتی ولی فرمان میدهد و شروطی را ملزم به رعایت می کند باید به آنها  توجه داشت و براساس قانون به آن عمل کرد.

 

وی با بیان اینکه اگر در چارچوب این قانون حرکت نکنیم گناهی بزرگ مرتکب شده ایم، بیان کرد:شروطی را که ولی امرمسلمین ملزم می کند باید رعایت شود در غیر این صورت صورت گناه و فسق است.

 

نامه رهبری رفع نقایص و جبران کوتاهی ها در رابطه با برجام  بود

عضو جبهه پایداری یکی از مهمترین اهداف این دستور العمل از سوی رهبر معظم انقلاب به دولتمردان را  برطرف کردن نقایص و جبران کوتاهی ها و ضعف های این معاهده نامه دانست و افزود: مقام معظم رهبری با بینش بسیار بالایی که به مسائل منطقه و جهان دارند و این موضوع را با تمام دقت دنبال می کردند، نقایص آنرا به مسئولان گوشزد کردند.

 

نامه رهبری نقشه استراتژیک سیاست خارجی در برابر زیاده خواهی های غرب ست

 هدایت خواه تصریح کرد: نامه مقام معظم رهبری نه به عنوان یک نامه مربوط به یک موضوع خاص، بلکه به عنوان نقشه استراتژیک سیاسیت خارجی بویژه در مقابل آمریکا باید از آن استفاده ببریم.

 

 

وی خاطر نشان کرد:در نامه مقام معظم رهبری به مسئولان دولت یازدهم نکاتی وجود دارد که در واقع  این نکات سیاست های بنیادی و راهبری انقلاب در برابر نظام سلطه است.

 

این نامه فقط منوط به برجام نیست

فعال فرهنگی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه این نامه فقط منوط به برجام نیست، بیان کرد: در این نامه صراحتاً به نوع تعاملات، خطوط قرمز و اعتقادات ملی و توجه به خواسته های مردم تأکید شده است.

 

هدایتخواه در پاسخ به سئوالی که آیا در آینده و با کوتاهی برخی ممکن است برجام به سرنوشت قرار داد الجزایر مبتلا بشود،گفت: در مورد این موضوع باید به عملکرد مسئولین، مجلس و هیئت دولت و دست اندکاران این موضوع توجه کرد.

 

مردم باید مطالبه گر باشند

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگاه ملت باید نظارت بر عملکرد برجام داشته باشند، ابراز کرد: نخبگان جامعه،آحاد مردم باید برای این موضوع باید روحیه مطالبه گری داشته باشند و بدانند که چنین موضوعی در اینده آنان و مملک تأثیر گذار است.

 

عضو جبهه پایداری ضعف و کوتاهی در برابر اجرای و عمل نکردن به دستورالعمل های رهبری در مورد این معاهده نامه را بسیار وخیم توصیف کرد و گفت: اگر ضعف و کوتاهی در این زمینه صورت بگیرد و سطوح مختلف که برگرفته از مردم ، مسئولین نمایندگان و نخبگان هستند به وظیفه شان در قبال برجام عمل نکنند ممکن است در آینده این معاهده مانند الجزایر شود.

 

کوتاهی مسئولین الجزایر دوم را برای برجام در پیش دارد

هدایت خواه خسارات برجام را در صورت عمل نکردن به دستورالعمل های رهبری و توجه نکردن به موانع بازدارنده را بسیار جبران ناپذیر و وخیم در بدنه کشور دانست و افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودنددشمن از راه برجام به دنبال نفوذ است و بعد از آن استحاله و در آخر هم نابودی جمهوری اسلامی ایران، که اگر به خوبی برآن واقف نباشیم و این خطرات را درنیابیم خسارتهای ان بزرگتر از قراردادالجزایر خواهد بود.

 

انتهای پیام/ر

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم