تازه های سایت

2. اسفند 1393 - 14:21
معاون عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت:دستگاههای خدمات رسان استان تمامی حفاریهای خود را از 15اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروزی متوقف کنند.
پژمان نیک اقبالی

به گزارش بویرخبر،صبح امروز نشست شورای ترافیک استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست نیک‌اقبالی معاون عمرانی استاندار با سه دستور کار با حضور فرماندارگچساران، بهمئی و چرام برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست، پژمان نیک اقبال، شورای ترافیک استان را یکی از مهمترین ارکان تصمیم گیری در بحث های مهم ترافیکی و عمرانی استان دانست و گفت: برنامه ریزی و اولویت بندی برای به نتیجه رسیدن مصوبات شورای ترافیک باید از سوی دستگاه های اجرایی انجام شود.

روشنایی

مسئولان به فکر راهی برای تجهیز روشنایی محورهای مواصلاتی باشند

وی به روشنایی معابر و نصب تابلوهای راهنما در سطح جاده ها و محورهای مواصلاتی برون شهری استان اشاره کرد و افزود: اداره راه و شهرسازی استان و شهرستانها موظف هستند در طی چند روز باقی مانده به تعطیلات نوروزی نقاط حادثه خیز محورهای مواصلاتی را با تدابیر لازم برای پذایرایی از مسافران مرتفع کنند.

تمامی حفاریهای درون شهری تا پایان اسفند ماه به پایان برسد

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد با اخطار به دستگاههای خدمات رسان در مورد حفاری های درون شهری و برون شهری،خاطرنشان کرد:تمامی دستگاههای خدمات رسان موظف هستند تمامی گودبرداری و حفاری خود در سطح شهرها و محورهای مواصلاتی را تا 15اسفند ماه مرتفع کنند و از این تاریخ به هرگونه کود برداری از سوی دستگاههای خدمات رسان با جریمه روبه رو خواهد بود.

 

نیک اقبالی به افزایش ناوگان های درون شهری استان برای حال و رفاه مسافران اشاره کرد و گفت: اداره پایانه های استان موظف است با افزایش ناوگانهای درون شهری و برون شهری و اعلام میزان قیمت کرایه های جدید در تعطیلات عید، مسافران را از هرگونه مشکل و افزایش قیمت مطلع سازد.

 

کلنگ زنی خط ریلی یاسوج اقلید در آینده نزدیک

وی به پیگیری‌های انجام شده در مورد توسعه ناوگان ریلی و هوایی استان اشاره کرد و افزود:خوشبختانه در آینده نزدیک کلنگ آ؛از به کارخط ریلی یاسوج به اقیلد و پروژه  تطویل باند فرودگاه یاسوج به طول 600 متر با 28 میلیارد تومان اعتبار به مناقصه گذشته خواهد شد که می تواند نوید بخش خوبی در توسعه ناوگان مسافری استان باشد.

 

تدابیر ویژه برای پرواز های فرودگاه یاسوج و گچساران درایام عید نوروز

نیک اقبالی با بیان اینکه پرواز های فرودگاه یاسوج در تعطیلات نوروزی با تدابیرجدید افزایش خواهد یافت، ابراز کرد: توسعه ریلی و هوایی استان باعث شکوفایی ظرفیت های نهفته استان و موج افزایش گردشگر و مسافر به استان خواهد شد.

فرودگاه یاسوج

وی به حمل و نقل مسافر در جاده ارتباطی چرام به دهدشت و مشکلات به وجود آمده برای مردم این شهرستان اشاره داشت و گفت: بر اساس مصوبات شورای ترافیک، حمل و نقل در این جاده ارتباطی به سازمان حمل و نقل و پایانه های کهگیلویه و بویراحمد واگذار شد.

نیک اقبال گفت:وضعیت تاکسی هایی که در جاده چرام - دهدشت اقدام به حمل و نقل مسافر می کنند و در این زمینه نیز مشکلاتی را بوجود آورده اند با نظارت شهرداری چرام ساماندهی خواهند شد.

 

وضعیت مسافربرهای محورچرام به دهدشت مرتفع شود

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نصب سرعت گیر در جاده های باشت و راه اندازی سرویس مدارس در این شهرستان را از دیگر مصوبات این نشست اعلام کردو افزود: سرعت غیره مجاز در برخی از محورهای مواصلای باعث تلفات زیادی می شود که در این زمینه باید با نصب سرعت گیرها درون جاده ای جلوی این ناهنجاریهای اجتماعی تا حدودی گرفته شود.

مسافربری

وی به رفع نواقص آنتن دهی در محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد و گفت: اداره فناوری و ارتباطات استان باید برای تعطلات عید این موضوع را مرتفع کند تا مشکلی برای مسافران و رهگذران در محورهای موصالاتی استان پیش  نیاید.

 

وضعیت آنتن دهی محورهای مواصلاتی چرام مطلوب نیست
در ادامه این نشست، فرماندار چرام با بیان اینکه وضعیت آنتن‌دهی اپراتورها در راه‌های ارتباطی این شهرستان مطلوب نیست، گفت: وضعیت آنتن‌دهی در راه‌های مواصلاتی این شهرستان بسیار وخیم بوده و ارتباط تلفنی در جاده‌های شهرستان چرام در بیشتر مواقع قطع است.

 

موبایل
فتاح‌پور وضعیت آنتن‌دهی اپراتورهای مختلف تلفن همراه را در جاده‌های بین شهری چرام را فوق‌العاده امنیتی دانست و اظهار کرد: خطوط برقراری ارتباط تلفنی در محورهای چرام به سمت دهدشت، گچساران و سایر شهرها به کلی قطع بوده که مشکلات عدیده ای را برای مسافران بوجود آورده است.

 

وی به جاده ارتباطی چرام به کهگیلویه اشاره کرد و گفت: بیشتر مسافربرهای تردد کننده در این محور خوردوی پیکان بوده که باید هرچه سریعتر مورد بازبینی قرار گیرد.

 

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم