تازه های سایت

6. دى 1393 - 10:11
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد به مناسبت گرامی داشت حماسه 9دی در شهر دهدشت سخنرانی خواهد کرد.
آیت الله ملک حسینی

به گزارش بویرخبر و به نقل ازمنابع آگاه؛ آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده مردم استان در مجلس شورای خبرگان و نماینده ولی فقیه در استان، سخنران مراسم 9دی در شهر دهدشت خواهد بود.

 

بنا بر این گزارش، سید شرف الدین ملك حسینی فرزند مرحوم آیت الله سید كرامت الله ملك حسینی نماینده فقید ولی فقیه در استان كهگیلویه و بویراحمد است.

 

سید شرف‌الدین ملك حسینی در سال 1341 شمسی در شهر شیراز و در خانواده ای روحانی دیده به جهان گشود.

 

سید شرف‌الدین در سال 1356 برای تحصیل علوم دینی وارد حوزه علمیه شیراز شد و در محضر پدر خویش آیت الله ملك حسینی دروس ادبیات ،منطق و بخشی از اصول و فقه را فرا گرفت.

 

وی برای ادامه تحصیلات حوزوی در سال 1363 به قم عزیمت كرد و ادامه دروس سطوح را در محضر آیات بزرگوار محامی ،اعتمامی ،محقق و گنجی تلمذ كرد.

 

حجت الاسلام ملك حسینی حدود 13 سال درس خارج فقه را در محضر مرحوم آیت الله العظمی تبریزی فرا گرفت و حدود 15 سال نیز در كلاس درس اصول آیت الله العظمی وحید خراسانی حاضر شد .

 

سید شرف الدین در این سالها علاوه بر تحصیل علوم حوزوی در مناسبتهای مختلف به تبلیغ دین مبین اسلام و احكام شرع مقدس در مناطق مختلف كشور پرداخت.

 

حجت الاسلام ملك حسینی از حدود 18 سال پیش به كار تدریس ادبیات ،منطق ، كلام ، اصول فقه و فقه در حوزه های علمیه شیراز و قم می پردازد.

 

سید شرف الدین ملك حسینی در سال 91از سوی مقام معظم رهبری به عنوان نماینده ولی فقیه در استان انتخاب شد و در سال 92با رأی همه جانبه مردم استان به عضویت مجلس شورای خبرگان رهبری درآمد.

 

آیت الله ملک حسینی علاوه بر نمایندگی ولی فقیه در استان كهگیلویه و بویراحمد، مسوولیت حوزه علمیه خان شیراز را بر عهده دارد.

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم