تازه های سایت

15. شهريور 1393 - 16:06
مدیرکل سابق منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: روند تجاوز و تخریبی منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد طی چند سال اخیر متوقف شده و در حال صفر شدن است.

به گزارش بویرخبر،محمد رضا جهان آراء در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر از هماهنگی و همکاری دستگاه قضایی در برخورد با تخریب های انجام شده در منابع طبیعی استان افزود: روند تجاوز و تخریبی منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد طی چند سال اخیر متوقف شده و در حال صفر شدن است.

وی اظهارکرد: 12هزار هکتار کشت گیاهان دارویی و 25هزار هکتار بادام کاری در این استان انجام شده است که در کشور منحصر به فرد است. استان کهگیلویه و بویراحمد بعنوان پایلوت در زمینه بادام کاری و گیاهان دارویی کشور معرفی شد.

مدیرکل سابق منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تنها راه نجات منابع طبیعی در بخشی که مخروبه است و از بین رفته بادام کاری است که مزایای خوبی دارد.

جهان آراء تصریح کرد: سیاسی عمل نکردم و عملکردم نشان می دهد که از همه جریان های سیاسی استفاده کردم.

وی ادامه داد: روند آتش سوزی ها در سطح جنگلها و مراتع استان نزولی بوده اما چون فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی گسرش یافته مردم حساس شدند و در مواقع آتش سوزی ها به ما تماس می گیرند و اطلاع می دهند تا خسارات کاهش یابد.

مدیرکل سابق منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: چالش برانگیز ترین مدیریت یک استان مدیریت منابع طبیعی است که مدیر جدید باید همه جانبه حمایت شود تا از عرصه های منابع طبیعی استان حفاظت و نگهداری کند.

 

ایسنا

انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم