نظرسنجی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس

اخبار بویراحمد

یکی از راه های حفظ گونه ای درختی، کاشت گونه های مختلف گیاهی از قبیل درختی و درختچه ای است، در همین ارتباط در اراضی کهگیلویه اقدام به جنگل کاری شده است.
مدیرکل جهاد کشاورزی مطرح کرد؛
الیاس تاج گفت: تعداد نیروهای شرکتی جهاد کشاورزی زیاد نبوده، و مشکلات آنها به وسیله خود آنها به بنده پیامک شده که با مطرح کردن مشکلات آن نیروها با ژیمانکار شرکت درصدد هستیم مطالبات آنها در روزهای آینده پرداخت شود.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای؛
محمد نصیری راد گفت: تعداد 70 الی 80 مورد از جاده های روستایی در روزهای گذشته مسدود شده که با گزارش مشکل در رابطه با مشکلات آنها حدود 20 مورد از آنها رفع شده است.
در واپسین روزهای ماه بهمن آسمان شروع به بارش کرد و بسیاری از نقاط کهگیلویه و بویراحمد در اثر برف سفید پوش شد، اما در کنار زیبایی های سطح خیابان های شهر لغزنده شده و عبور و مرور با سختی صورت می گیرد.
ایلات و طوائف مختلف است؛ سرخاب و سفیدآب میکنند و دوشادوش مسئولان به میدان می آیند تا شکوه و عظمت این روز را دوچندان کنند.
داغ های مجازی
قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد مانند سال های گذشته برای حضور در چهلمین جشن پیروزی انقلاب در 22 بهمن اعلام آمادگی می کنند، در همین ارتباط یک جوان دانشجو با موهای فرفری در گفتگو با مجری صدا و سیما برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن اعلام آمادگی کرد.
به مناسبت دهه فجر صورت گرفت؛
گلنگ زنی مجتمع بزرگ آب رسانی شاه بهرام در باشت با مشارکت قرارگاه محرومیت زدایی سپاه فتح استان و شرکت آب و فاضلاب روستایی آغاز شد
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مطرح کرد؛
ستار هدایت خواه گفت: برای تحقق تمدن نوین انقلاب اسلامی باید اندیشه های امام و رهبری و اهداف و آرمان های انقلاب را مطالعه کرد و به مرحله خود آگاهی رسید و اگر موضوعی قرار است تبدیل به اعتقاد شود باید عمل انقلابی صورت گیرد و تبدیل به باور و وجود ما شود.
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی مطرح کرد؛
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما اگر تمایل داریم در عرصه های سیاسی حضور داشته یا سیاسی باشیم باید بر محور رسیدن به پیشرفت و قدرت انقلاب اسلامی سیاسی بود و منازعات سیاسی را حذف کرد.
مسوولان فرهنگی و در راس همه مسوولان دولتی پیشنهاد می شود، نسبت به وضع نامناسب فضای مجازی طرح و برنامه کاربردی ارائه دهند، زیرا در یک کشور اسلامی وظیفه حفظ و حراست از ارزشها و فرهنگ های مذهبی، ملی، بومی را بر عهده آنها است
تصفیه خانه اضطراری شهر یاسوج که در سال 95 کلنگ آن به زمین زده شده، با وجود گذشت دوسال از زمان احداث آن پیشرفت چندانی نداشته است.
داوود راهزادی گفت: افت ولتاژ برق در منطقه قلعه رئیسی و روستاها در اثر رعد و برق بوده و دستگاه های اتوبوسبر دچار سوختگی شده، که در دست تعمیربوده و بعد از درست شدن آنها اقدام به نصب و کاهش مشکلات می شود.
مدیر کل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویر احمد خبر داد؛
شرکت آب و فاضلاب برای تامین آب پایدار مردم، اقدام به تامین اعتبار و انتخاب پیمانکار کرده، که در همین راستا قراردادی به مبلغ ۳۶میلیارد ریال با پیمانکار منعقد شده، و عملیات بازسازی توسط پیمانکار در دست اقدام است.
پیشرفت روزافزون تکنولوژی به منظور رفاه بیشتر بشر در دنیای امروز سبب توجه بیشتر جوامع انسانی به این پیشرفت ها شده است، در توسعه شهری یکی از مصادیق ظهور تکنولوژی جهت خدمات دهی به شهروندان استفاده از پل های مکانیزه بوده، که متاسفانه در شهر یاسوج خبری از پل های مکانیزه نیست.
یکی از اهداف پل سوم بشار توجه به کاهش بار ترافیک شهری، کاهش هزینه ها و همچنی کاستن از تلفات احتمالی بود، در ماه های گذشته بخشی از پایه ی پل دچار تخریب شد، که به وسیله مسوولان رفع شد اما این بار زیر گذر این پل به دلیل بارش چند روز اخیر دچار آبگرفتگی شده و خودروها به سختی از آن مسیر عبور می کنند.