نظرسنجی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس

معرفی شهرستان

در نشست شورای مسکن استان مطرح شد:
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه دیگر بعد از 12 سال پرونده مسکن مهر زیبنده نیست بسته نشود، گفت: تاکنون جشن تحویل مسکن مهر در استان‌های زنجان، یزد و خراسان جنوبی برگزار شده است.مسکن مهر کهگیلویه و بویراحمد نیز در آستانه اتمام است.
یکی از مجصولاتی که در سبد غذایی خانوارها دارای اهمیت بوده ماهی است، که به دلیل همین موضوع این ماده غذایی باید طبق قیمت مصوب به فروش رسیده تا زمینه هر گونه سوءاستفاده برچیده شد.
معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گچساران مطرح کرد؛
تجهیز و توسعه مدارس برای کاهش مشکلات آموزشی و کاهش خطرات و تهدیداتی که سیستم های گرمایشی قدیمی و نفتی ، دانش آموزان را تهدید می کند، از اولویت های مهم اداره کل آموزش و پرورش استان است.
پنجشنبه ای با شهدا؛
سیدیدالله فاطمی در ابتدای جوانی وارد سپاه پاسداران گچساران شده و به دلیل روحیات فداکارانه و شجاعتی که داشت، در عملیاتهای مختلفی حضور پیداکرده، تا اینکه در عملیات کربلای چهاربه آرزوی خود که همانا شهادت در راه ایران اسلامی بود دست یافت.
گویی زمانه امروز که به عصر ارتباطات وفناوری های پیشرفته شهرت یافته، برای این عشایر نشینان و روستائیان هنوز بیگانه بوده، زیرا آنان از امکانات اولیه زندگی محروم هستند.
در سطح شهر یاسوج بسیار دیده شده که افرادی برای کسب در آمد به دست فروشی روی آورده، اما به دلایلی نظیر سد معبر باید بساط خود را جمع کرده، که در نهایت این قشر بدون شغل و کار باقی می مانند.
کارخانه لاستیک سازی خان احمد، واقع در شهرک صنعتی باشت، با وجود اینکه می توانست در کاهش آمار بیکاری و توسعه استان نقش مهمی داشته باشد، در شرایط فعلی، حال و روز خوبی نداشته و بعد از گذشت چند سال هنوز در مراحل ابتدایی باقی مانده و هیچگونه پیشرفتی نداشته است.
شهروندان یاسوجی پاسخ می دهند؛
یکی از ایامی که در تقویم فصل ها مورد توجه است، اولین شب از زمستان بوده، و شب یلدا نام دارد، که خانواده ها در این شب به دید و بازدید هم رفته و لحظه های زیبای در کنار هم بودن را تجربه می کنند.
روستای زیبای پرشکفت از توابع شهرستان بویراحمد دارای جاذبه های گردشگری فراوان بوده که تنگه اشترگلی یکی از آنها محسوب می شود.
روستای کوخدان در 3کیلومتری شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا و 35کیلومتری شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است که دوست داران طبیعت می توانند برای دیدن این بهشت پنهان در دل کوه دنا، به دامنه بلندترین رشته کوه زاگرس سفر کنند.
مدتی است واگذاری بزرگترین پارک جنگلی جنوب کشور به وزارت نفت نقل محافل سیاسی و غیر سیاسی در کهگیلویه وبویراحمد شده است به گونه ای که این موضوع از حساسیت بالایی برخوردار بوده و موافقان و مخالفان زیادی در بین مسولان و مردم دارد که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.
پارک جنگلی یاسوج به عنوان بزرگ ترین پارک جنگلی در جنوب کشور همه ساله شاهد حضور گردشگران داخلی و خارجی است ولی کمبود زیرساخت جاده ای مناسب در آن مشهود است.
در حالیکه به تعطیلات تابستان و ورود گردشگران به شهر یاسوج نزدیک می شویم، شاهد بعضی از کج سلیقگی هایی از سوی مسوولین فضای سبز هستیم که بعضا جان مسافران را تهدید می کند.
به مناسبت روز بسیج سازندگی صورت گرفت:
به مناسبت 17 اردیبهشت روز بسیج سازندگی، از طرح های پرورش بلدرچین، دام سبک و پرورش بوقلمون بعنوان نمونه طرح های اقتصاد مقاومتی شهرستان بویراحمد بازدید بعمل آمد.
www.boyerkhabar.ir
گزارش میدانی/
وجود نخاله ای ساختمانی در مسیر روستای دهنو، چهره ای زشت و زننده را پدید آورده است، بطوریکه در نگاه اول به چشم می خورد و مانع از خودنمایی طبیعت بکیر و زیبای این روستا شده است.