نظرسنجی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس

معرفی شهرستان

آبشار یاسوج از جاذبه‌های اصلی شهر یاسوج و از زیباترین آبشار‌های ایران است که در فاصله ۲ کیلومتری مرکز شهر یاسوج و در شمال این شهر واقع شده است و هرساله میزبان پذیرایی بسیاری از گردشگران خارجی و داخلی است.
رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد گفت: در سطح شهرستان بویراحمد 3 مورد آتش سوزی عمدی رخ دادکه پرونده آنها به مراجع قضایی معرفی شد.
تلااش دستگاه های اجرایی،بنیاد مسکن،گرو ه های جهادی و مردم برای ساخت دوباره سی سخت زیبا ادامه دارد.
نائب قهرمان پارالمپیک ریو:
سامان پاکباز گفت: همه به صورت هماهنگ به توصیه های وزارت بهداشت برای قطع زنجیره کرونا ویروس کمک کنیم تا سرعت شیوع این بیماری کاهش پیدا کند.
قابل توجه مسئولان:
وسیع‌ترین بافت تاریخی کهگیلویه و بویراحمد یادگار عصر صفویه با وسعت ۳۴ هکتار این روز‌ها حال و روز خوبی ندارد.
شخصیت های سیاسی،فرهنگی، فرماندهان نظامی و انتظامی و مدیران کهگیلویه و بویراحمدی در حاشیه مراسم روز قدس بحث معامله قرن را محکوم کردند و ان را یک طرح شکست خورده نامیدند.
در همایش جهادی گروه یاران مهر مطرح شد:
همایش بزرگ جهادی گروه یاران مهر و همچنین برای اولین بار: جشن گلریزان دانشجویی برای آزادسازی یک زندانی جرائم غیر عمد در دانشگاه دولتی یاسوج برگزار شد.
در نشست شورای مسکن استان مطرح شد:
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه دیگر بعد از 12 سال پرونده مسکن مهر زیبنده نیست بسته نشود، گفت: تاکنون جشن تحویل مسکن مهر در استان‌های زنجان، یزد و خراسان جنوبی برگزار شده است.مسکن مهر کهگیلویه و بویراحمد نیز در آستانه اتمام است.
یکی از مجصولاتی که در سبد غذایی خانوارها دارای اهمیت بوده ماهی است، که به دلیل همین موضوع این ماده غذایی باید طبق قیمت مصوب به فروش رسیده تا زمینه هر گونه سوءاستفاده برچیده شد.
معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گچساران مطرح کرد؛
تجهیز و توسعه مدارس برای کاهش مشکلات آموزشی و کاهش خطرات و تهدیداتی که سیستم های گرمایشی قدیمی و نفتی ، دانش آموزان را تهدید می کند، از اولویت های مهم اداره کل آموزش و پرورش استان است.
پنجشنبه ای با شهدا؛
سیدیدالله فاطمی در ابتدای جوانی وارد سپاه پاسداران گچساران شده و به دلیل روحیات فداکارانه و شجاعتی که داشت، در عملیاتهای مختلفی حضور پیداکرده، تا اینکه در عملیات کربلای چهاربه آرزوی خود که همانا شهادت در راه ایران اسلامی بود دست یافت.
گویی زمانه امروز که به عصر ارتباطات وفناوری های پیشرفته شهرت یافته، برای این عشایر نشینان و روستائیان هنوز بیگانه بوده، زیرا آنان از امکانات اولیه زندگی محروم هستند.
در سطح شهر یاسوج بسیار دیده شده که افرادی برای کسب در آمد به دست فروشی روی آورده، اما به دلایلی نظیر سد معبر باید بساط خود را جمع کرده، که در نهایت این قشر بدون شغل و کار باقی می مانند.
کارخانه لاستیک سازی خان احمد، واقع در شهرک صنعتی باشت، با وجود اینکه می توانست در کاهش آمار بیکاری و توسعه استان نقش مهمی داشته باشد، در شرایط فعلی، حال و روز خوبی نداشته و بعد از گذشت چند سال هنوز در مراحل ابتدایی باقی مانده و هیچگونه پیشرفتی نداشته است.
شهروندان یاسوجی پاسخ می دهند؛
یکی از ایامی که در تقویم فصل ها مورد توجه است، اولین شب از زمستان بوده، و شب یلدا نام دارد، که خانواده ها در این شب به دید و بازدید هم رفته و لحظه های زیبای در کنار هم بودن را تجربه می کنند.