تازه های سایت

27. آذر 1397 - 10:20
شهر یاسوج به دلیل مرکزیت استان، در گذر زمان با افزایش جمعیت مواجه بوده، و این موضوع مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده، به عنوان مثال شلوغی موجود در کلینیک شهید مفتح، سبب تاخیر در نوبت دهی برای شهروندان شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ در چهار دهه گذشته شهر یاسوج به دلیل  طبیعت و هوای سالم و برخورداری از امکانات شهری، سبب ورود مهاجران از دیگر نقاط استان به این شهر شده، که این موضوع سبب افزایش جمعیت و از طرفی ایجاد مشکلات برای شهروندان شده است.

باید اشاره کرد در کنار رشد و توسعه امکانات شهری،  توجه به گسترش امکانات بهداشتی و درمانی برای جوابگویی به خواسته های شهروندان از جمله مهمترین وظایف مسئولان بهداشت و درمان استان کهگیلویه و بویر احمد است.

در همین ارتباط، در سطح شهر یاسوج و در برخی مواقع ، ساکنان شهر و دیگر نقاط استان برای دریافت نوبت به درمانگاه ها مراجعه کرده، که لازم بوده در ساعات نزدیک به صبح، منتظر بازگشایی این مراکز درمانی باشند.

 

 

یکی از این مراکز درمانی که به عنوان نمونه می توان نام برد، کلینک درمانی شهید مفتح یاسوج بوده، که در برخی مواقع در این مرکزازدحام جمعیت سبب تاخیر در نوبت دهی و همچنین به احتمال عدم دریافت نوبت برای برخی مراجعه کنندگان می شود.

 

در رابطه با مسائل ذکر شده باید گفت، به نظر می رسد درمانگاه های فعلی و همچنین تعداد پزشکان جوابگوی خواسته های درمانی شهروندان نبوده و مسوولان بهداشت و درمان کهگیلویه و بویر احمد با بررسی های کارشناسی باید به فکر چاره برای مشکلات موجود در بخش بهداشت و درمان  در برخی نقاط استان باشند.

 

در پایان باید گفت، توجه به توسعه امکانات بهداشتی و درمانی در در سایرمناطقر استان نظیر روستاها و شهرها و بخش ها  سبب کاستن ازدحام و شلوغیدر مراکز درمانی شده و توجه به این مسئله تا حدی می تواند مشکلات موجود در برخی درمانگاه ها را در مرکز استان حل کند.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس