تازه های سایت

26. آذر 1397 - 11:50
منطقه حفاظت شده دنا، منطقه ای بکر و زیبا بوده، که توسط سازمان محیط زیست مورد حفاظت قرار گرفته، اما به تازگی در اقدامی نادرست در این منطقه زباله هایی تخلیه شده که طبق اذعان ساکنان محلی، زباله های بخش و شهر پاتاوه در آن مکان ریخته شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ استان کهگیلویه و بویر احمد جاذبه های گردشگری زیادی داشته، و این ظرفیت ها سبب جذب گردشگر، افزایش رشد و توسعه  و نهایتا پیشرفت در بخش های مختلف استان می شود.

در همین ارتباط، در بین دوروستای بن زرد و خونگاه، منطقه حفاظت شده دنا قرار گرفته، که به دلیل حفظ طبیعت، گونه های گیاهی و جانوری توسط محیط زیست شهرستان دنا، به عنوان پارک ملی انتخاب شده است.

 

اهمیت حفاظت این منطقه به دلایل مختلفی بوده  که مهمترین آنها جلوگیری از تخریب محیط زیست در آن منطقه بوده، و با ابلاغ به عنوان پارک ملی، هرگونه تخریب، دخل و تصرف، و نادیده گرفتن اهمیت محیط زیست، تخلف محسوب شده و اداره محیط زیست می تواند پیگریر تخلف صورت گرفته باشد.

 

در همین راستا طبق اذعان ساکنان بومی، مدتی بوده، که در این منطقه زباله های بخش پاتاوه در آن مکان تخلیه شده که از یک طرف سبب آلودگی محیط زیست و از طرف دیگر تخریب این منطقه حفاظت شده می شود.

باید اشاره کرد  طبق اذعان ساکنان بومی توسط بخشداری شهر و بخش پاتاوه تخلیه زباله در این منطقه صورت گرفته و این موضوع جای تامل دارد که چرا نهادی که خود باید پیشگام حفظ محیط زیست باشد، سبب تخریب و آلودگی های زیست محیطی می شود؟ از طرفی چرا نظارتی توسط محیط زیست شهرستان دنا  در این رابطه صورت نگرفته است؟

در پایان باید گفت عدم توجه به ارزش های زیست محیطی، و نبود کار کارشناسی در برخی از ادارات منطقه دنا نظیر بخشداری برای صدور انتقال زباله  سبب تخریب محیط  زیست خواهد شد و آنها باید پاسخگوی اقدام ناپسند خود برای صدور مجوز باشند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس