تازه های سایت

28. تير 1397 - 9:23
پدید آمدن بازارچه های کاذب در ورودی شهر یاسوج زیبنده پایتخت طبیعت نبوده و مدیریت لجام گسیخته شهر را به نمایش گذاشته است بطوری که گویی کنترل کردن و انسجام بخشیدن به آن امری غیرممکن است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ گرچه وجود بازارچه های محله ای و تعاونی ها به شکل استاندارد و قابل قبول، یکی از دغدغه های شهروندان به منظور خرید آسان و یکپارچه بوده است، ولی وجود بازراچه های کاذب همانند آنچه که در ورودی های شهر یاسوج به وجود آمده است علاوه بر انعکاس  چهره بی نظمی و بی قانونی در ذهن مسافران و گردشگران، موجب دلسردی کسبه و بازاریانی شده است که مالیات و اجاره بهای بالایی می پردازند.

 

 

این بازارچه ها یا به اصطلاح  دستفروشان ممکن است در مرحله اول قدرت خرید مردم را بالا برده باشند و قیمت اجناس آنها نسبت به مغازه ها تا حدودی مناسب تر به نظر آید، ولی در حقیقت باعث بی نظمی هایی نیز شده است که ایجاد ترافیک و امکان بروز خسارات مالی و جانی، یکی از آن موارد است.

 

 

در ورودی شهر یاسوج از طرف منطقه گوشه و مادوان شاهد ایجاد بازارچه پوشاک و لباسی هستیم که گاها موحب ایجاد ترافیک شده و به دلیل تردد اتومبیل ها با سرعت بالا در این منتطه، جان مشتریان این بازارچه در معرض خطر قرار گرفته است.

 

 

وجود بازارچه هایی دیگری در دیگر ورودی شهر یاسوج از طرف سرابتاوه که با میوه فروشان سیار توأم شده است نیز موجب بروز بی نظمی هایی شده است که همت مضاعف مسوولان در انسجام  دادن به این دستفروشان را بیش از پیش می طلبد.

 

 

مسوولان پرتلاش می توانند با در نظر گرفتن مکانهای ثابت با استاندارد های لازم، این بازارچه های کاذب را که گویی تهدیدی هستند برای چهره شهر به فرصت تبدیل کرده و با مدیریت صحیح آن، بازاچه های محله ای که به سنتی فراموش شده تبدیل شده اند را راه اندازی کرده و هم از بی نظمی های پیش آمده در ورودی شهر جلوگیری کنند.

انتهای پیام/د

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم