تازه های سایت

22. تير 1397 - 11:12
از قرار معلوم جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی در استان کهگیلویه وبویراحمد باید به صورت ماهیانه با حضور استاندار و مسوولان استانی با مدیریت مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری و سورنا ستاری برگزار شود، که گویا این مهم محقق نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ در سال 1395از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به عنوان جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان کهگیلویه و بویراحمد تعیین شد.

 

از قرار معلوم جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی در استان کهگیلویه وبویراحمد به صورت ماهیانه با حضور استاندار و مسوولان استانی با مدیریت مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری و سورنا ستاری برگزار شود، که گویا این مهم محقق نشده است.

 

اهمیت اقتصاد مقاومتی و لزوم درک و پیاده سازی آن در کشور به منظور عدم وابستگی به بیگانه و ارج نهادن به کالای وطنی و تولیدات بومی به قدر بود که در سال 1396 پس از بررسی  اهمیت و ضرورت موضوع از سوی رهبر انقلاب به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شد.

 

 اکنون که سال 1397 به نام حمایت از کالای ایرانی با محوریت اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است، دبیر برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی در کشور از سوی رهبر انقلاب و رییس جمهور انتخاب می شود که  در این دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور عهده دار این مسوولیت است و می بایست افرادی را مسوول نظارت بر تشکیل منظم این جلسات و اخذ خروجی لازم در ستاد فرماندهی جلسات اقتثاد مقاومتی در استانهای سراسر کشور  قرار دهد که مسوول نظارت در این جلسات در استان کهگیلویه وبویراحمد، سورتا ستاری است.

 

سورنا ستاری در دولت دوازدهم و برای دومین بار به عنوان معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور انتخاب شد که از قرار معلوم می بایست در همه جلسات اقتصاد مقاومتی استان کهگیلویه وبویراحمد که ماه یک بار برگزار می شود حضور یابد، ولی آنچه که مشخص است عدم حضور او در استان استان که باید از سوی مسوولین امر و مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری پیگیری شود.

 

از قرار معلوم جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی در استان کهگیلویه وبویراحمد به صورت ماهیانه با حضور استاندار و مسوولان استانی با مدیریت دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری و سورنا ستاری برگزار شود، که گویا این مهم محقق نشده است.

 

گفتنی است، هماهنگی برای تدوین برنامه‌های عملیاتی دستگاه های اجرایی ملی و استانی در چارچوب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و راهبردهای مربوط و پیگیری تأمین نیازهای اجرای برنامه های مصوب ستاد، دریافت برنامه های عملیاتی دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی غیردولتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و بررسی و تصویب آن ها و گزارش گیری منظم از اجرای برنامه ها از جمله مهمترین اهداف این ستاد است.

 

انتهای پیام/د

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس