تازه های سایت

پربازدیدها

19. تير 1397 - 23:01
بوی بد ونامطبوع فاضلاب که از تصفیه خانه شهر یاسوج ساطع می شود، موجب رنجش خاطر شهروندان و ساکنین مناطق شهرک امام علی(ع)، شهرک جهاد، دولت آباد و شرف آباد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ تصفیه خانه شهر یاسوج در قسمت پایین شهرک امام علی(ع) واقع شده است که بوی بد و نامطبوع آن موجب آزار و اذیت ساکنین مناطق شهرک امام علی(ع)، شهرک جهاد، دولت آباد و شرف آباد شده است.

 

یکی از ساکنین منطقه شهرک امام علی(ع) در این باره به بویرخبر گفت: بوی بد ناشی از تصفیه خانه به حدی است که در این فصل گرما حتی نمی توانیم کولر را روشن کنیم و عصرها تا اخر شب این بوی بد به اوج خود می رسد و آرامش را از ما سلب کرده است.

 

این شهروند به آسفالت نبودن قسمتی از انتهای خیابان شهرک امام علی(ع) و عدم وجود جدول کشی اشاره کرد و گفت: به وجود اینکه با مرکز شه کمتر از 10دقیقه فاصله داریم ولی اصلا احساس نمیکنم که شهر نشین هستم و بیشتر به روستا نشینی شباهت دارد و مشکلات خود را به مرابت به گوش مسوولین و رسانه ها رسانده ایم ولی هیچ کس به دادمان نمی رسد.

 

یکی دیگر از اهالی منطقه شهرک امام علی(ع) گفت: حاضرم خانه نیمه ساخته خود را پایین تر از قیمت بفروشم و از این منطقه نقل مکان کنم زیرا بوی بد این تصفیه خانه کاری کرده که نمی توانیم بیرون از خانه و در حیاط خانه بشینیم.

 

 این شهروند افزود: قبلا بوی کمتری احساس می کردیم ولی بعد از قوع زلزله های پیاپی در یاسوج بوی این تصفیه خانه شدید تر شد و خانواده های اطراف این تصفیه خانه را می آزارد و فکر کنم هیچ یک از مسوولین استان در این محله‌ها سکونت ندارد و گرنه تا حالا این مشکل در کمترین زمان ممکن حل می شد.

 

وی با بیان اینکه مسئله اصلی رعایت استانداردهای لازم است گفت: اگرکیفیت کار تصفیه خانه یاسوج بالا بود اصلا شاهد همچین نارضایتی از مردم منطقه و ساطع شدن بوی بد آن نبودیم، همانگونه که به عنوان مثال تصفیه خانه شهر های شیراز یا اصفهان در مرکز شهر قرار دارد و هیچ گونه مزاحمتی برای شهروندان ایجاد نمی کند.

 

در پی نارضایتی بسیاری از ساکنین مناطق شهرک امام علی(ع)، شهرک جهاد، دولت آباد و شرف آباد به  دلیل بوی بد فاضلاب تصفیه خانه، مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه این موضوع 2 دلیل می‌تواند داشته باشد، گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب شهر یاسوج برای افق 30 ساله شهر در نظر گرفته شده و دارای بهترین استانداردهاست.

 

لدنی نژاد بیان کرد: تخلیه تانکرهای لجن‌کش که فاضلاب خانه‌ها را جمع کرده و در سیستم فاضلاب تخلیه می‌کنند باعث اختلال در تصفیه‌خانه شده است.

 

وی افزود: به همین خاطر جلوی تانکرهای لجن‌کش را هم گرفتیم اما فرماندار بویراحمد دستور داد تا جانمایی جدید برای دفع فاضلاب خانگی شهر یاسوج و جلوگیری از آلودگی محیط زیست اجازه این کار به آن‌ها داده شود و به همین خاطر علی‌رغم میل باطنی ما این کار انجام می‌شود.

 

لدنی نژاد درباره دلیل دیگر ایجاد بوی بد گفت: جمع‌آوری آب‌های سطحی و فاضلاب جداول تا پایین دست شهرک‌ها و رها شدن در زیر شهرک‌ها که متولی آن شهرداری است می‌تواند به ایجاد بوی بد کمک کند.

 

وی در پایان گفت: از شهرداری خواسته شده که کار جمع‌آوری فاضلاب و آب‌های سطحی ادامه پیدا کند شاید که با این کار وضعیت از هم اکنون بهتر شود.

 

تصاویر تکمیلی را در زیر می توان مشاهده کرد:

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم