تازه های سایت

17. تير 1397 - 19:51
وجود بازارچه های که روزگاری نه چندان پیش در هر محله ای از شهر یاسوج یافت می شود و باعث سهولت و امنیت در خردید را به ارمغان می آورد اکنون به خاطره ها پیوسته است.
www.boyerkhabar.ir

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ وجود بازارچه های که روزگاری نچندان پیش در هر محله ای از شهر یاسوج یافت می شود و باعث سهولت در خردید می شد اکنون به خاطره ها پیوسته است، از این رو خبرنگار این پایگاه خبری به منظور بررسی مزایای وجود بازارچه های محله ای به میان شهروندان رفته و کم و کیف این موضوع را از زبان آنان بیان می کند.

 

یکی از شهروندان شهر یاسوج در این باره گفت: بازارچه ها و تعاونی های محله ای مزایای خوبی دارند به گونه ای که  باعث جلوگیری از اتلاف وقت و بروز ترافیک و شلوغی می شود و امکان دسترسی خانواده ها به همه نیازمندی های خود را فراهم می کند، همچنین با توجه به اینکه تعاونی ها کالای مصرفی را بی واسطه و مستقیما از کارخانه عرضه می کنند طبیعتا برای شهروندان نیز مقرون به صرفه است.

 

 

دیگر شهروند یاسوجی در خصوص بازارچه های محله ای که در شهر وجود داشتند و اکنون  بسیار کم شده اند یا دیگر وجود ندارند گفت: اینگونه بازارها خیلی مفید بودند از این لحاظ که همه چیز بصورت یک جا بود و همه نیازهای مردم را برطرف می کرند، ولی با برچیده شدن این بازارها شاهد افزابش قیمت ها و گاها وجود بازار سیاه ها و قیمت های کاذب برخی محصولات هستیم.

 

 

در گفت و گو با دیگر شهروند یاسوجی مطرح شد: بازارچه های محله ای به دلیل تجمع همه صنف ها در یک محل خاص و پایین بودن قیمت های نسبت به سایر بازار بستر مناسبی  بود برای رفع نیازهای خانوارها، و ایجاد دوباره آنها به یک نیاز تبدیل شده است به شرط آنکه اجناس از لحاظ کیفیت با سایر بازار تفاوت نکند و حتی بهتر باشد و از لحاظ قیمت پایین تر از بازار باشد.

 

 

یکی دیگر از شهروندان به لزم برپایی دوباره این بازارچه ها اشاره کرد و گفت: افزایش بی رویه برخی اجناس در بازار و عدم نظارت کافی بر آن قدرت خرید مردم را پایین آورده است، به همین دلیل نیاز به بازارچه ها و تعاونی های محله ای در برخی نقاط شهر یاسوج که اجناس را با نرخ دولتی و بدون واسطه به شهروندان ارایه می دادند به شدت احساس می شود.

 

انتهای پیام/د

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس