تازه های سایت

20. فروردين 1397 - 10:42
اهالی روستای ده بزرگ فیروزآباد بویراحمد ساعتی قبل به خاطر برطرف نشدن مشکل آب آشامیدنی خود مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد اعتراض کردندخواستار پاسخگویی و رسیدگی مسئولان استان شدند..

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر، اهالی روستای ده بزرگ فیروزآباد بویراحمد ساعتی قبل به خاطر برطرف نشدن مشکل آب آشامیدنی خود مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد اعتراض کردند و خواستار پاسخگویی و رسیدگی مسئولان استان شدند.

برای تامین اب به شهر و روستاهای اطراف مراجعه می کنیم

یکی از اهالی این روستا در گفت و گو با این پایگاه خبری گفت: روستای ده بزرگ فیروزآباد با 40 خانوار در 15 کیلومتری شهر یاسوج واقع شده است و 12 سال است که از آب آشامیدنی و لوله کشی محروم است.

غفار رحمانی افزود: مردم این روستا برای تامین اب آشامیدنی مجبورند که با چهارپا، گاری و خودرو به روستای چشمه خانی و سایر نقاط مراجعه کنند و آب بیاورند.

وی ابراز داشت تاکنون و بارها برای رفع مشکل اب این روستا به فرمانداری، آبفای روستایی و مسئولان مربوطه مراجعه کرده ایم اما در طول این 12 سال وعده های پوچ به ما می دهند.

رحمانی عنوان کرد: در مراجعه سالهای قبل به ابفای شهری استان کهگیلویه و بویراحمد مسئولان مربوطه اعلام کردند که تا پایان سال 95 پروژه آبرسانی به روستای ده بزرگ تامین اعتبار می شود اما همچنان این مشکل پابرجاست.

دهیار روستای ده بزرگ نیز در این باره گفت:  این روستا سالهاست که از نعمت آب آشامیدنی سالم محروم است و در طول این سالها نیز مردم و دهیاران برای رفع مشکل به دستگاه های اجرایی مراجعه کرده و می کنند اما هر بار به انها وعده هایی داده می شود و عملیاتی نمی شود.

مسئولان شرکت ابفای روستایی و مسئولان استان هیچ اهمیتی به حرف های مردم نمی دهند 

امین شکری افزود: مسئولان شرکت ابفای روستایی و مسئولان استان هیچ اهمیتی به حرف های مردم نمی دهند زیرا با وعده هایی که داده اند باید تاکنون مشکل این روستا برطرف می شد.

دهیا روستای چشمه خانی فیروزآباد نیز با بیانت اینکه اهالی روستای ده بزرگ از روستای چشمه خانی آب می برند گفت: از سال 92 تاکنون بیش از 50 نامه برای حل مشکل آب اشامیدنی روستای ده بزرگ به مسئولان مختلف داده ایم اما بی نتیجه بوده اند.

رمضان احمدی افزود: مسئولان شرکت ابفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد عنوان می کنند در صورت تامین شدن اعتبار پروژه ابرسانی به روستای ده بزرگ در اولویت است اما پس از سالها این حرف ها تنها در حد شعار باقی مانده است و این روستا همچنان با بی ابی مواجه است.

وی ابراز داشت مردم این روستا مجبورند با تانکر و گاری و چهارپا آب آشامیدنی مورد نیاز خود را تامین کنند و برای هر تانکر آب 20 هزار تومان بپردازند.

روستای ده بزرگ از آب آشامیدنی سالم برخوردار است/ برخی خانه ها خارج از طرح هادی روستایی ساخته شده اند

مدیرعامل شرکت آبفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد نیز در گفت و گو با این پایگاه خبری ضمن رد اظهارات اهالی این روستا مبنی بر نبود شبکه ابرسانی در روستای ده بزرگ فیروز آباد گفت: این روستا دارای شبکه ابرسانی است و تمام خانه هایی که در محدوده طرح هادی روستایی هستند از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردارند.

فیض الله پاسره افزود: برخی از اهالی روستای ده بزرگ خارج از طرح هادی روستایی اقدام به ساخت خانه کرده اند و انتظار دارند از آب آشامیدنی برخوردار شوند که براساس قانون نمی توانیم به انها آبرسانی در قالب شبکه داشته باشیم.

وی بیان کرد: شرکت ابفای روستایی استان مخزن تامین اب را براساس طرح هادی روستایی اجرا می کند و نمی تواند خارج از ضوابط قانونی عمل کند.

پاسره به برخی مشکلات در روستای ده بزرگ نیز اشاره کرد و ابراز داشت: برخی از اهالی این روستا عنوان می کنند که با توجه به توسعه روستا فشار آب ضعیف شده است و شبکه ابرسانی نیاز به تجدید نظر و بازسازی دارد که این امر نیز توسط شرکت ابفای روستایی مورد بررسی و پیگیری قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت آبفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه روستای ده بزرگ دارای تاسیسات و 12 کیلومترخط انتقال است افزود: دو ایستگاه پمپاژ آب نیز در این منطقه وجود دارد و روستاهای باغ انجیر، دره گرو، تل گاه و بخش هایی از کالوس نیز از آب سالم و بهداشتی برخورداند.

پاسره به اهالی روستای ده بزرگ قول داد و گفت: فردا (21 فروردین 97) نیز به منظوربررسی مشکلات روستای ده بزرگ به این روستا سفر می کنم و از نزدیک در جریان برخی کمبود ها قرار خواهم گرفت.

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم