پربازدیدها

8. دى 1396 - 11:25
وجود زباله های خانگی و نخاله های ساختمانی در خیابان ستارخان یاسوج و پیاده روهای آن ، چهره زشتی برای پایتخت طبیعت و یکی از شیک ترین خیایان های کهگیلویه وبویراحمد رقم زده است که باعث نارضایتی مردم شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد، به پایتخت طبیعت ایران مشهور است و به دلیل داشتن آب و هوای مطبوع و طبیعتی دلپذیر، در طول سال میزبان گردشگرانی ازسراسر ایران و حتی خارج از کشور است.

 

خیابان ستارخان در مجاورت فلکه عقاب واقع در منطقه "راهنمایی" شهر یاسوج است که وجود ساختمان ها و مغازه های لوکس آن را به گرانترین خایابان تجاری مسکونی یاسوج مبدل کرده است.

 

 وجود زباله های خانگی و نخاله های ساختمانی در خیابان ستارخان یاسوج و پیاده روهای آن ، چهره زشتی برای پایتخت طبیعت و یکی از شیک ترین خیایان های کهگیلویه وبویراحمد رقم زده است که باعث نارضایتی مردم شده است.

 

 

انباشت زباله ها در نقاط مختلف خیابان ستارخان یاسوج باعث نگرانی و گلایه شدید اهالی و کاسبان این خیابان شده است. زباله هایی که علاوه بر به خطر انداختن سلامت افراد جامعه، وجهه شهر را نیز زشت کرده و بوی بدی را متصاعد میکند.

 

اما اگر به صورت عبوری در این خیابان گذری داشته باشیم، متوجه انباشت زباله ها و نخاله های ساختمانی  در نقاط مختلف آن می شویم که بیش از هر چیز خود نمایی میکند و نشان می دهد حساسیت لازم در متولیان پاکیزگی شهر وجود ندارد.

 

مشخص نیست این زباله هایی که مردم  جلوی در خانه خود قرار میدهند در چه ساعتی و یا بعضا در چه روزی جمع آوری خواهد شد، لذا متاسفانه شاهد هستیم تا چندین متر در محدوده سطل های بزرگ، زباله ها رها شده اند یا حیوانات کیسه ها را پاره کرده و یا زباله گردها درحال کنکاش داخل آنها هستند.

 

 

یکی از کاسبان این خیابان از وجود زباله های خانگی گلایه کرد و گفت: در بیشتر نقاط شهر شاهد ریخته شدن زباله اطراف سطل ها و روی زمین در سر کوچه ها و کنار خیابانها توسط مردم هستیم و زباله ها در طول روز و جلوی آفتاب داغ مونده و باعث ایجاد بوی بد شده و یا توسط حیوانات همه جا پخش شده است.

 

وی در ادامه گفت: وجود زباله ها در این خیابان علاوه بر نمایش چهره زشتی از شهر یاسوج، باعث شده تعداد حیوانات ولگرد نیز در محله ها زیاد، که این حیوانات آلودگی را در سطح شهر گسترش می دهند، واین همت مضاعف شهرداری و مامورین آن را در جمع آوری به موقع زباله ها می طلبد.

 

 

دیگر کاسب این خیابان از وجود نخاله های ساختمانی جلوی ساختمان های نیمه کاره و بی توجهی مسوولین در رسیدگی به این موضوع اشاره کرد و گفت: پیاده رو محل عبور و مرور عابرین پیاده است، در صورتیکه پسماندهای ساختمانی و مصالح، فضای آن را اشغال کرده و حتی تا خیابان را هم فراگرفته است.

 

 

مسلماً فرهنگ سازی در این زمینه تاثیر زیادی در برطرف شدن این مشکل دارد که همت دستگاه های مربوطه بخصوص شهرداری را می طلبد.

 

 اما شهرداری به عنوان مجری و مسوول نظافت شهر باید مشخص کند که اصلا از این وضع اطلاعی دارد یا خیر؟ و اگر اطلاع دارد چرا اقدامی مناسب انجام نمی دهد؟

 

امید است مسوولین نسبت به سرگردانی زباله های شهریاسوج و خیابان ستارخان حساسیت بیشتری نشان داده تا شهرستان بویراحمد نیز با چهره بهتری و آنگونه که شایسته است معرفی شود.

 

تصاویری از انباشت زباله ها و نخاله های ساختمانی در خیابان ستارخان یاسوج در زیر قابل مشاهده است:

عکس و گزارش: حسین دوستانی

انتهای پیام/د

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم