تازه های سایت

2. دى 1396 - 16:29
روستای بلوط کاروان یکی از روستاهای زیبای شهرستان بویراحمد و دارای جاذبه های طبیعی فراوان بوده که اهالی آن غالباً به کار کشاورزی مشغول اند و روزانه با مشکل کم آبی دست وپنجه نرم می کنند.
www.boyerkhabar.ir

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ در برنامه روستاگردی این پایگاه خبری به سراغ روستای "بلوط کاروان" از توابع شهرستان بویراحمد رفتیم تا از نزدیک با مشکلات مردم این روستا آشنا شویم.

 

روستای بلوط کاروان در 35 کیلومتری جنوب غربی شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد واقع است.

 

این روستا دارای جاذبه های گردشگری و طبیعتی بکر و زیبا است که در فصل بهار و تابستان مقصد گردشگرانی از داخل و خارج از کشور است.

 

اخیراً کاهش روستانشینی و افزایش شهرنشینی و هجرت بی رویه از روستا به شهر یکی از معضلاتی بوده که در استان کهگیلویه وبویراحمد رو به افزایش است و دلیل آن بی توجهی به روستاها در جهت رفع مشکلات معیشتی آنهاست.

 

 

اگر بخواهیم روستاییان در محل زندگی خود ماندگار شوند و حاشیه نشین شهرها نشوند، باید حل مشکلات معیشتی آنها را در اولیوت امور قرار دهیم.

 

در گفتگو با اهالی روستای بلوط کاروان از وعده های محقق نشده مسوولین در سفرهای متعدد خود به این روستا، یاد شد و اهالی این روستا از نبود آب و روشنایی برق در سطح روستا، عدم وجود شبکه اینترنت و جاده نامناسب به عنوان عمده مشکلات خود نام بردند، مشکلاتی که روستانشینان از آن رنج می برند، و یکی از دلایل کاهش روزافزون جمعیت روستانشین به شمار می آید.

 

 

یکی از ساکنین روستا بلوط کاروان در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: در روستای پایین دست، هدر روی آب به کرات قابل مشاهده است در صورتی که در روستای ما آب کافی برای آشامیدن وجود ندارد و آب شرب این روستا از طریق تانکرهای آب رسان به صورت خوشبینانه هر چها روز یک بار تامین می شود.

 

 

دیگر اهالی این روستا از عدم وجود اینترنت تلفن همراه شاکی بود و اظهار کرد: جوانان این روستا هیچ گونه سرگرمی جهت گذراندن اوقات فراغت ندارند و یکی از دلایل افزایش بیکاری جوانان را نبود شبکه اینترنت جهت اطلاع از آگهی های استخدامی و اخبارعنوان کرد.

 

 

یکی دیگر از روستانشینان به وعده های ترمیم جاده حسینه میرفتاح این روستا توسط نماینده بویراحمد و دنا اشاره کرد و گفت: مسجد این روستا همانند حسینه میر فتاح از محل کمک های مردمی اهالی روستا احداث شده است و مسوولین تنها قول ترمیم جاده این حسینیه را داده بودند که متاسفانه به باد فراموشی سپرده شد.

 

 

روستانشینان بلوط کاروان از وضعیت بهداشتی و درمانی در روستای خود به شدت ناراضی بوده و یکی از دلایل آن را عدم وجود آب کافی دانسته و انتظار دارند مسوولین امر در این زمینه تدبیری بیاندیشند.

عکس و گزارش: حسین دوستانی

انتهای پیام/د

 

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم