تازه های سایت

26. مهر 1396 - 10:38
بلوار ورودی شهر یاسوج از سمت شیراز وضعیت خوبی نداشته و درختان غرس شده در این بلوار به دلیل بی آبی و آبیاری نشدن آنها توسط مسئولانه مربوطه در حال خشک شدن بوده و غبار تشنگی بر سر روی آنان یکی پس از دیگری می بارد.

به گزارش بویرخبرامروز شهر یاسوج یا همان پایتخت طبیعت ایران، با مدیریت جدید و تازه شروع کرده خود به دنبال این است که نقایص گذشته را بپوشاند و با توجه به اقدامات موثر شهرداران گذشته اقدامات اصولی انجام دهد.

نسهتین مقدم شهردار جدید پایتخت طبیعت ایران که در بدو معرفی خودش به عنوان چهره جدید ساختمان بهشت پایتخت طبیعت ایران خود را یک متخصص زیبا سازی شهری معرفی کرد و هدف خود را ارتقاء فضای سبز و میدانی شهر دانست، شاید امروز آینده ای سخت را برای خود پیش بینی کند.

شهر یاسوج که در دره ای زیبا در سلسله جوار زاگرس جنوبی قرار گرفته، ظبیعت شگرفش بدون دخالت انسان و کارهای زیر بنایی، طبیعتی دلنواز بوده که ماحصل این طبیعت دلنواز یک ایده خاص برای توسعه و بهره وری مناسب است.

اما به هر حال اگر از این سخن ها و حرفهای تکراری بگذریم به مسائل بعد از معرفی شهرداران یاسوج  خواهیم رسید، شهردارانی که باید راه خوب و قدرتمند گذشتگان را طی کرده و به آینده این شهر بینیدشند.

امروز هر طرف پایتخت طبییعت ایران را بنگری نقایصی خواهید دید که این نقایص فقط با کار گروهی و ایده های خلاق مرتفع خواهد شد.

جاوید شهردار پیشین شهر یاسوج که توانسته بود مراد دل بسیاری از مسئولان را رفع کند و با روحیه همکاری با دولتمردان، لاعقل چهره ای دگرگون از پایتخت طبیعت را رقم بزند امروز سکان هدایت شهرداری یاسوج را به مقدم سپرده است.

شهرداری که بعد از چند روز و اندی از انتخاب شهردار شدنش هنوز عکس العملی خاص از وی دیده نشده و همگان خواهان انجام ایده های جدید شهردار هستند، هرچند که نباید از همین اول زود قضاوت کرد.

یکی از مسائلی که امروز بیش از گذشته در شهر یاسوج به چشم می خورد، خشک شدن تدریجی درختان غرس شده در بلوار های ورودی شهر یاسوج است.

به عنوان مثال بلوار ورودی شهر یاسوج از سمت شیراز وضعیت خوبی نداشته و درختان غرس شده در این بلوار به دلیل بی آبی و آبیاری نشدن آنها توسط مسئولانه مربوطه در حال خشک شدن بوده و غبار تشنگی بر سر روی آنان یکی پس از دیگری می بارد.

از طرف دیگر بلوار سپاه پاسداران همین وضعیت را داشته و درختان آن هم نیز همانند دیگر بلوار مرکز استان در حال خشک شدن و نابودی بوده، هرچند که مسئوالان می توانستند بجای استفاده از درختان غیر بومی همانند کاج از درختان بومی استان برای زیبایی بهتر این مکانها استفاده کنند و یک طبیعت دل انگیز را به این مناطق هدیه دهند.

هرچند که امروز این موضوع یک وضعیت خاکستری تلقی می شود، اما تبعات آن در آینده نمی تواندخبرهای خوشی را برای پایتخت طبیعت داشته باشد.

انتهای پیام/ر

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم