تازه های سایت

24. تير 1396 - 19:03
پل سوم بشار یاسوج ۵ میلیارد تومان می‌خواهد تا بار ترافیک مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد را بر دوش خود بکشد.

به گزارش بویرخبر،سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا و جمعی از مسئولان ارشد استان از پروژه پل سوم بشار یاسوج بازدید کردند.

در این بازدید علیمردانی مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد که از نبود اعتبار حرف می‌زد، اظهار کرد: جاده بعد از پل سوم بشار به سمت جاده علی‌آباد زیرسازی شده و منتظر تأمین قیر آن برای آسفالت هستیم.

 

وی گفت: اگر ۵ میلیارد تومان برای این پروژه بدهید تا سه ماه آینده این پل زیر بار ترافیک می‌رود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مسئولان خواست تا برای بهره‌برداری از این پروژه هر چه سریعتر تلاش کنند که مسئولان و مشاوران راه و شهرسازی با بیان اینکه اعتبار نیست و باید دیوار حائلی برای آن کشیده شود که که بدون ایجاد آن افتتاح و بهره‌برداری از پل امکان پذیر نیست.

مشاور این طرح گفت: خط لوله آب که از زیر پل سوم بشار می‌گذرد از مشکلات ما است که اداره آب و فاضلاب در حال جابجایی این خط لوله است.

علیمردانی مدیرکل راه و شهرسازی نیز نبود اعتبار را از دیگر مشکلات این پروژه مهم خواند و افزود: اگر پول به دستم برسد تا سه ماه آینده پل به بهره‌برداری می‌رسد البته فقط مسیر رفت.

اسلام نجاتیان پیمانکار پروژه پل سوم بشار یاسوج نیز گفت: من فقط می‌خواهم این پل باز شود و مشکل پول ندارم و پول هم نمی‌خواهم اکنون ۴/۵ میلیارد تومان از راه و شهرسازی طلب دارم حتی یک بار به اداره راه مراجعه نکردم. علیمردانی مدیرکل راه حرف او را قطع کرد و گفت: آقای استاندار این پروژه پول لازم دارد و آن هم ۵ میلیارد تومان.

نجاتیان پیمانکار پروژه در ادامه گفت: اگر مشکل قرارداد من را حل کنند این کار را بدون دریافت پول انجام می‌دهم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جواب او گفت: اسناد خزانه آمده من هم پول می‌دهم اما به شرط اینکه پل سوم بشار زیر بار ترافیک برود.

وی افزود: شما برنامه زمان‌بندی خودتان را بیاورید تا بدانیم که چه می‌خواهید انجام بدهید و اگر لازم هم باشد کل سهم شهرستان بویراحمد را بدهم، می‌دهم اما این پل باز شود و تا حدودی مشکلات ترافیکی مردم نیز برطرف شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با نگاهی به غلام‌محمد زارعی موافقت او را در پرداخت کل سهمیه بویراحمد گرفت.

خادمی هم به مسئله پدافند غیرعامل نیز اشاره کرد و گفت: تلاش کنید تا هفته دولت مسیر رفت پل سوم بشار یاسوج باز شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد البته هم گفت: شما اصلاً نمی‌دانید که می‌خواهید چکار کنید، شما در محاسباتتان اشتباه می‌کنید! برای من درست و دقیق مشخص کنید که آیا می‌‌توان تا هفته دولت پل سوم بشار یاسوج را افتتاح کرد یا نه؟

خادمی گفت: این نقشه‌ای که در دست دارید را دیروز کشیده‌اید و خواهش می‌‌کنم روی برنامه زمان بندی کار را در این پروژه انجام دهید که مدیرکل راه و شهرسازی گفت: خاطر جمع باشید که خادمی به او گفت: خاطر جمع نیستم.

در نهایت مدیرکل راه و شهرسازی تاکید کرد: گر بدهی قبلی داده شود و به ما ۴ تا ۵ میلیارد تومان اسناد خزانه بدهید اگر نتوانیم سه ماهه این پروژه را تمام کنم، استعفا می‌دهم و خودم از این استان می‌روم!

اگر چه لابه لای حرف‌ها هم شنیده می‌شد که این پروژه از ابتدا اشتباه بوده است.

به گزارش کبنا، با دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد به پژمان نیک‌اقبالی معاون عمرانی استانداری، قرار شد که جلسه‌ای در این رابطه با همه مسئولان و عوامل گرفته شود تا بعد از ارائه برنامه زمان‌بندی، بحث و بررسی و تأمین اعتبار هرچه سریعتر این پروژه به بهره‌برداری برسد.

 

پروژه پل سوم بشار یاسوج بیش از یک دهه عمر دارد.

 

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم