تازه های سایت

14. تير 1395 - 13:27
گلتاب حسینی یکی از بانوان کارآفرین در راستای تولید و اشتغال در عرصه های اقتصاد مقاومتی بوده که با همکاری بسیج سازندگی استا کهگیلویه وبویراحمد گام های موثری را در این امر برداشته است.

به گزارش بویرخبر،سپاه و بسیج که همواره با تلاش جهادی و شبانه روزی در راه اعتلای ایران اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است این بار با همدلی و همزبانی در راستای تحقق فرامین رهبر انقلاب و عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل گام های بلندی را برای محرومیت زدایی و استفاده از ظرفیت های کشور برداشته است.

 

 سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد که نامی جاودان در تاریخ استان و کشور به شمار می رود توانسته است در عرصه سازندگی محرومیت ها و کمبودهای استان را شناسایی و متناسب با ظرفیت هر منطقه تسهیلات کم بهره ای را با همکاری بانک های عامل در اختیار متقاضیان طرح های اقتصاد مقاومتی قرار دهد و زمینه ایجاد اشتغال گسترده و پایدار را در این استان فراهم سازد.

 

آنچه بیش از هر چیزی در طرح های بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نمایان است تنوع بخشی به طرح های اقتصاد مقاومتی و راه اندازی بازار عرضه محصولات تولیدی این طرح ها در استان است که امیدواری جوانان تحصیلکرده برای اشتغال خود و سایر شهروندان و روستانشیان را دو چندان کرده است.

 

فعالیت های سپاه فتح تنها در عرصه های عمرانی و طرح های اقتصاد مقاومتی خلاصه نشده است بلکه در عرصه فرهنگی، اجتماعی و سایر حوزه ها نیز برنامه های کاربردی برای رفع محرومیت ها و بهره گیری از ظرفیت قشرهای مختلف مردم جهت توسعه و پیشرفت پیش بینی و تاکنون نیز بخش زیادی از آنها اجرایی شده است.

 

بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در سالهای اخیر با در نظر گرفتن منویات مقام معظم رهبری اقدامات مناسبی را برای شناسایی ظرفیت های مناطق مختلف استان و راه اندازی طرح های زودبازده و اشتغالزا به کار گرفته است که می توان آثار مثبت و قابل توجه این اقدامات را در عرصه های عمرانی، فرهنگی، اقتصادی، اقتصاد مقاومتی، طرح های کشاورزی، دامپروری، باغداری و هر انچه در کهگیلویه و بویراحمد بتوان از ان برای پیشرفت و درامد زایی بهره برد رامشاهده کرد.

 

این نهاد نشان داده است که خستگی نمی شناسد و پ در هر عرصه ای که کهگیلویه و بویراحمد دچار کمبود و عقب ماندگی است ورود پیدا کرده و برای خدمات رسانی بی منت به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است.

 

اعطای 130میلیارد ریال تسهیلات در راستای اقتصاد مقاومتی

رئیس بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به فعالیت ها و اقدام های بسیج سازندگی استان در حوزه اقتصاد مقاومتی، گفت: سال گذشته(94) بیش از 130میلیارد ریال به متقاضیان در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی تسهیلات اعطا شد.

رضا رنجبر با بیان اینکه این میزان تسهیلات در قالب 492پروژه اقتصاد مقاومتی به متقاضیان و بسیجیان اعطا شده است،ابراز کرد:میزان اشتغالزایی این طرح ها نیز افزون بر یکهزار و 500 نفر بوده است.

 

وجود بزرگترین مزرعه کشت زعفران در منطقه مختار

وی این طرح ها را شامل کارگاه ریسندگی و بافندگی در یاسوج ، پرورش شترمرغ در روستای نرگاه، پرورش قارچ و کاشت زعفران در روستای مختار و پرورش مرغ بومی در تنگ کناره دانست و گفت: یکی از پر اقبال ترین این عرصه ها،کاشت زعفران مرغوب بوده که بزرگترین عرصه آن در منطقه مختار است.

 

رنجبر تصریح کرد: طرح تولید و کاشت زعفران  ازسال 92در استان شروع به فعالیت کرده که با اقبال مطلوب متقاضیان روبه شده و در حال حاضر 18مزرعه کاشت زعفران با سطح  10هکتاری زیر کاشت این محصول مرغوب رفته اند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بسیج سازندگی بیش از 6هزار پیازچه این محصول را بین متقاضیان تقسیم کرده است ،گفت:مزرعه پرورش زعفران  مرغوب منطقه مختار یاسوج برای اولین بار در استان و در روستای مختار شهر یاسوج راه اندزای شده که این پروژه با تمام قابلیت ها یکی از بهترین پروژه های اتقصادی جهاد سازندگی بوده است.

 

اعطای 30میلیون تومان تسهیلات به کارآفرین طرح

وی میزان تسهیلات ارائه شده برای این پروژه را سی میلیون تومان به کارآفرین طرح دانست و افزود: در سالجاری کارآفرین طرح توانسته است در اولین برداشت سالانه خود از این طرح، سه کیلو زعفران مرغوب برابر با سی میلیون تومان برداشت کند.

 

اشتغالزایی مستقیم سه نفر در مزرعه زعفران مختار

گلتاب حسینی یکی از بانوان کارآفرین در راستای تولید و اشتغال در عرصه های اقتصاد مقامتی بوده که با همکاری بسیج سازندگی گام های موثری را در این امر بداشته است.

 

کار آفرین این طرح نیز در گفتگو با خبرنگار ما راه اندازی این عرصه تولیدی اشاره کرد و گفت: این عرصه اقتصادی را در زمینی با ابعاد شش هزار مترمربع  و با اشتغالزایی مستقیم سه نفر از سال 92آغاز کرده ایم.

 

گلتاب حسینی به اشتغالزیایی پانزده نفر به صورت غیره مستقیم در این عرصه اقتصادی اشاره کرد و افزود: یکی از اهداف مهم ما در اجرای این عرصه اقتصادی اشتغالزیی و کسب و کار حلال بوده که در این راستا با همکاری بسیج سازندگی گام های خوبی رابرداشته ایم.

 

وی به میزان سپرده دریافتی خود از بسیج سازندگی اشاره کرد و گفت: با توجه به کمک خوب این نهاد در دوسال گذشته 30میلیون تومان را به عنوان سپرده برای اجرای این کار دریافت کرده ایم.

 

پیش بینی سود دهی 200میلیون ریالی در هر فصل کشت

کارآفرین بزرگترین عرصه اقتصادی کاشت زعفران در استان به میزان سود دهی این عرصه اقتصادی اشاره کر د گفت: زعفران یکی از مرغوب ترین و کمیاب ترین ادویه های غذایی بوده که در نزد ایران بسیار مغتنم است که در ایمن  زمینه سالانه برداشت 200میلیون ریالی  در این عرصه پیش بینی می کنیم.

 

نبود صنایع تولید بسته بندی از مشکلات طرح

حسینی یکی از مشکلات توسعه این عرصه اقتصادی را نبود صنایع بستی بندی صنعتی همگام با این صنعت دانست و گفت: زعفران منطقه مختار یکی از نمونه های مرغوب زعفران در جنوب کشور بوده که وجود صنایع تولید بسته بندی می تواند به توسعه و صادارات این محصول مرغوب در استان کمک بسزایی بکند.

 

وی به بازدید مسئولان استانی از این طرح اشاره کرد و گفت: مسئولان استانی از جمله نوروزی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و حتی سید محمد کاظم نظری فرماندار بویراحمد  از این طرح بازدید کرده و رضایت خود را از این طرح اعلام کردند.

 

لازم به ذکر است بزرگترین مزرعه کاشت زعفران استان کهگیلویه وبویراحمد در منطقه مختار شهر یاسوج واقع شده که فعالیت و توسعه زیر ساختی این مزرعه از سال 92شروع و در سال 94به دست فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد افتتاح شد.

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم