تازه های سایت

پربازدیدها

3. دى 1394 - 10:24
رئیس مرکز پایش هواشناسی کهگیلویه و بویراحمدگفت: سامانه بارشی که از شامگاه چهارشنبه وارد جو استان شده تا روز شنبه بر جو استان استوار خواهد بود.

 ولی بهره مند در گفتگو با خبرنگار بویرخبر به آخرین وضعیت جوی استان در چند روز آینده اشاره کرد و گفت: با ورود سامانه بارش زا به جو استان از شب گذشته، خوشبختانه بارش نزورات الهی را در استان شاهد هستیم.

 

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی تا اوایل روز شنبه بر جو استان غالب خواهد بود، ابراز کرد: بارش های این سامانه در جو استان بیشتر به صورت بارش باران، گاهی رعد و برق در مناطق مستعد و بارش برف در مناطق کوهستانی نیز خواهد بود.

 

رئیس مرکز پایش هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: شرایط برای تشدید بارشهای رگباری طی روز پنجشنبه در برخی نقاط استان نیز دور از انتظار نخواهد بود.

 

بهره مند همچنین آخرین آمار بارشها در این استان را اعلام کرد و از کاهش بارشها نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبردادگفت: طبق آخرین آمار بارش ها میزان بارندگی در استان نسبت به سال گذشته24میلیمتر کاهش داشته است.

 

وی به میزان بارشهای چند روز اخیر در استان اشاره کرد و گفت: لیک با میزانبارش 28میلیمتر در روز گذشته در صدر بارشها قرار دارد

 

رئیس مرکز پایش هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد به میزان بارش در شهرستانهای دیگر استان اشاره کرد وگفت:درشبانه روزگذشته دوگنبدان بامیانگین بارش 14.6،یاسوج25.7،دهدشت26.3،لیکک28.5،سیسخت22.5و امامزاده جعفر18.5میلیمتر بارش مخابره شده است.

 

بهره مند در ادامه به دمای مناطق چهار گانه استان در شبانه روز گذشته اشاره کرد و افزود: طبق اخرین پیش بینی هواشناسی شهر سی سخت با دمای 1درجه زیر صفر سردترین و امامزاده جعفر با 20درجه بالای صفر گرم ترین منطقه استان گزارش شده اند.

 

وی، میانگین بلند مدت بارش را در یاسوج ۸۱۷، سی سخت ۶۹۱، گچساران ۴۳۷، دهدشت ۴۹۰ و لیکک ۳۷۹ میلیمتر عنوان کرد.

 

انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم