www.boyerkhabar.ir
سردار شهید فریبرز پناهی از دلاوران جبهه وجنگ و یکی از فرزندان رشید استان کهگیلویه وبویراحمد و فرمانده گردان امام محمد باقر (ع) بود که پدر بزگروارش بیش از این تاب دوری از او را نداشت و دعوت حق را لبیک گفت.
www.boyerkhabar.com
به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء:
یادواره شهدای منطقه دولت آباد یاسوج با حضور خانواده محترم شهداء، مردم و مسوولین در مسجد قبا برگزار شد.
جنگ دانشگاه بزرگ عشق و ایثار بود
به مادر قول داده بود بر می گردد..چشم مادر که به استخوان های بی جمجمه افتاد لبخند تلخی زد و گفت :بچه م سرش می رفت ولی قولش نمی رفت .
درخواست جالب همرزم شهید محمدابراهیم همت در وصیت نامه خود
سردار شهید سجاد احمدی در وصیت‌نامه‌اش عده‌ای را از حضور در مراسم خود منع می‌کند.
سردار شهید، نورالله یزدان­پناه فرزند نادر متولد سال 1344 در روستای تلخدان از توابع شهرستان بویراحمد در خانواده ای 5 نفره دارای دو پسر و یک دختر که خود فرزند کوچک خانواده بود دیده به جهان گشود.
شهید سید حمدالله سبحانی‌فر یکی از جوانان ولایی کهگیلویه و بویراحمد بود که در عملیات کربلای چهار به شهادت رسید و پدر و مادرش 7 سال چشم انتظار بازگشت پیکر این شهید بودند.
سردار شهید سجاد احمدی در وصیت‌نامه‌اش عده‌ای را از حضور در مراسم خود منع می‌کند.
سرتیپ شهید جواد هرمزپور از سرداران بنام هشت سال دفاع مقدس از خطه کهگیلویه و بویراحمد است که دلاورمردی‌های آن شهید در هشت سال دفاع مقدس از جمله در یک شب بارانی هرگز فراموش نمی‌شود.
شهید خرازی در مورد دلاوری‌های زرین گفته است: «انگار که ایشان جنگی به دنیا آمده بود.» در جای دیگر هم او را «گردان تک نفره زرین» خطاب کرده بود چون به اندازه یک گردان موثر بود.
– ۹۴ شهید گمنام به سومین حرم اهل بیت(ع) رسیدند تا چشمان منتظر بار دیگر به شوق دیدار عزیزترین جوانانش بدرخشد.
خاطره ای از خواب شهید پازوکی که امام خمینی.ره.فرمودند '''ما مکلف به انجام تکلیف هستیم از زبان فرزند شهید معصومی که جایی نگارش نشده است
شهید حیات الله فتحی
به یاد شهداء
پسر دایی شهیدحیات الله فتحی می گوید،شهید فتحی حلقه ای را برای دختر عمویش(نامزدش)خریداری کرده بود و آنقدر پافشاری کرد که من ناچار شدم به روستا برگردم و امانت را به اهلش برسانمو رساندن این حلقه همزمان با شهادت وی بود.
شهید رهام رخ
نگذارید امام تنها بماند
اکثر دوستان او شهید شدند، هر گاه یکی از رفقایش شهید می شد خیلی اندوهگین می شد و همین امر باعث می شد که ارتباط خود را با خانواده شهدا قطع نکند. هر گاه احساس دلتنگی می کردیم، می گفت: تا جبهه به ما نیاز دارد نباید جبهه را رها کنیم.
شهیدی که به دستور دیکتاتور عراق دو نیم شد
پرنده زخمی که خلبان جوان آن را به زحمت به 30 کیلومتری شرق موصل نزدیک مرز ایران رسانده بود، سقوط کرد و اقبالی دوگاهه با چتر نجات هواپیما را ترک کرد و به اسارت دشمن بعثی درآمد.
بخشیان
چهارده ساله بود که هفت طواف دل کرد وهفت وادی معرفت را طی هفت شهر عشق را تجربه کرد تا سرانجام در سال 1364 به درجه رفیع شها دت نائل آمد در پنج سالی که در منطقه جوانرود بود،جوانمردی را به رنگ خون رقم زد و آن چنان در دل های مردم آن دیار جا کرده بود انگار عزیزترین جوان جوانرود، گنج گنجه ای بود.