گروه های از ایثارگران و بازنشستگان وجود داشته که برای تامین هزینه های درمانی و بیمه ای با مشکل مواجه بوده، که مسوولان ذی ربی وظیفه داشته با بررسی مشکلات این قشر درصدد حل آنها باشد
در روایت و احادیث معصومین، روز جمعه مختص به حضرت ولی عصر (عج) بوده، و در همین روز امکان ظهور امام زمان (عج) وجود دارد، بنابراین شیعیان و محبان حضرت در فراق آخرین ذخیره الهی از نسل معصومین، در روزهای جمعه دعای ندبه می خوانند، که در این هفته این دعا در شهر یاسوج برگزار شد.
پنجشنبه ای با شهدا؛
سیدیدالله فاطمی در ابتدای جوانی وارد سپاه پاسداران گچساران شده و به دلیل روحیات فداکارانه و شجاعتی که داشت، در عملیاتهای مختلفی حضور پیداکرده، تا اینکه در عملیات کربلای چهاربه آرزوی خود که همانا شهادت در راه ایران اسلامی بود دست یافت.
حجت الاسلام موسوی:
سخنران مراسم لیلة الشهدا با بیان اینکه مسوولین باید به مردم خدمت کنند و خود را به نحوی نوکر مردم بدانند، گفت: فرهنگ مطالبه گری را به خوبی پیاده نکردیم و اگر مطالبه گری در بین عموم فرهنگسازی می شد هیچ مسوولی جرعت نمی کرد به مردم پاسخ ندهد.
به مناسبت فرارسیدن سالروز آزاد سازی خرمشهر و عملیات غروزآفرین بیت المقدس، با سرهنگ پاسدار و بازنشسته غلامحسین نجات بخش از رزمندگان هم استانی که در این عملیات بزرگ حضور داشتند هم صحبت شده ایم و پای خاطرات زیبا و شنیدنی وی نشستیم.
در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر؛
در آستانه سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر میزبان یکی از رزمندگان و آزادگان هم استانی بودیم که سال ها در زندان های رژیم بعث عراق اسیر بود و در گفت و گویی صمیمی به مرور خاطرات آن روزها با وی پرداختیم.
www.boyerkhabar.ir
سردار شهید فریبرز پناهی از دلاوران جبهه وجنگ و یکی از فرزندان رشید استان کهگیلویه وبویراحمد و فرمانده گردان امام محمد باقر (ع) بود که پدر بزگروارش بیش از این تاب دوری از او را نداشت و دعوت حق را لبیک گفت.
www.boyerkhabar.com
به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء:
یادواره شهدای منطقه دولت آباد یاسوج با حضور خانواده محترم شهداء، مردم و مسوولین در مسجد قبا برگزار شد.
جنگ دانشگاه بزرگ عشق و ایثار بود
به مادر قول داده بود بر می گردد..چشم مادر که به استخوان های بی جمجمه افتاد لبخند تلخی زد و گفت :بچه م سرش می رفت ولی قولش نمی رفت .
درخواست جالب همرزم شهید محمدابراهیم همت در وصیت نامه خود
سردار شهید سجاد احمدی در وصیت‌نامه‌اش عده‌ای را از حضور در مراسم خود منع می‌کند.
سردار شهید، نورالله یزدان­پناه فرزند نادر متولد سال 1344 در روستای تلخدان از توابع شهرستان بویراحمد در خانواده ای 5 نفره دارای دو پسر و یک دختر که خود فرزند کوچک خانواده بود دیده به جهان گشود.
شهید سید حمدالله سبحانی‌فر یکی از جوانان ولایی کهگیلویه و بویراحمد بود که در عملیات کربلای چهار به شهادت رسید و پدر و مادرش 7 سال چشم انتظار بازگشت پیکر این شهید بودند.
سردار شهید سجاد احمدی در وصیت‌نامه‌اش عده‌ای را از حضور در مراسم خود منع می‌کند.
سرتیپ شهید جواد هرمزپور از سرداران بنام هشت سال دفاع مقدس از خطه کهگیلویه و بویراحمد است که دلاورمردی‌های آن شهید در هشت سال دفاع مقدس از جمله در یک شب بارانی هرگز فراموش نمی‌شود.
شهید خرازی در مورد دلاوری‌های زرین گفته است: «انگار که ایشان جنگی به دنیا آمده بود.» در جای دیگر هم او را «گردان تک نفره زرین» خطاب کرده بود چون به اندازه یک گردان موثر بود.